Je to neuvěřitelné, ale Alzheimerově chorobě můžete zabránit! Stačí, když budete každý den cvičit tento 1 cvik a s Vaším mozkem to udělá hotové zázraky!

Víte kolik toho musí lidský mozek za den provést? Tolik úkonů každý den, že se ani nemůžeme divit, že se věkem opotřebovává. Množství informací, nové úkoly? To všechno znamená, že je naše paměť stále plnější a plnější. Mozek byste měli mít v tom nejlepším stavu až do smrti, nicméně dnes na mnoho lidí útočí Alzheimerova choroba. Vědě-li jste vška, že jí lze předejít jednoduše a snadno?

Reklama

[hana-code-insert name=’google‘ /]I jeden cvik Vám může ovlivnit budoucnost

Technika, kterou Vám chceme představit, je známá již z období antiky. Starověcí Řekové sice ještě netušili, co je to Alzheimer, ale i přesto si uvědomovali, že mozek není radno nechat na pokoji. A tak se zdá, že moudrost Řeků nám pomohla a dodnes pomáhá nejen ve vědách jako je matematika, filozofie, architektura či literatura, ale v současnosti i v boji proti civilizačním onemocněním.

Alzheimerova choroba je vnímána jako určitá forma demence, která postihuje převážně starší ročníky. Jen zřídka kdy se objeví u mladých lidí nebo u lidí ve středním věku. Ve skutečnosti trápí převážně seniory, a co je nejhorší, nedá se vyléčit. Dobré je však vědět, že se jí dá předejít, ale chyba je v tom, že lidé prevenci často velmi podceňují. A to dokonce i tehdy, když se onemocnění vyskytuje i v jejich rodině!

Tento preventivní cvik, který Vám představíme, je přitom velmi jednoduchý a zvládne ho absolutně každý bez jakékoliv námahy. Celkem postačí, když si každý večer před spaním zrekapitulujete všechno, co se Vám v průběhu dne stalo, co jste zažili, co Vás rozzlobilo a co naopak potěšilo. Na závěr poděkujte za prožitý den a jděte spát s očekáváním toho dalšího.

Reklama

Banální záležitost

I když se to může zdát všechno příliš jednoduché, uvědomte si, že někdy jsou právě takové věci tím jediným, co nám dokáže pomoci. Při pomalém a podrobném vzpomínání na krátkodobé události ze dne totiž tříbí paměť a zaměřuje ji na detaily. Při Alzherimerově chorobě je problémem přesně v tomto! Lidem se ztrácí krátkodobá paměť a vzpomínky se váží hlavně na věci dávno minulé. Vzpomínejte se zavřenýma očima například na barvu pantoflí, na to, jak jste si ráno umyli zuby, případně na to, co jste si dali k snídani.

Cvičení je trénink a to samé platí i pro paměť. Pozornost, podvědomí, to vše významně ovlivňuje neuronové sítě. Jako prevence nervového tonu se doporučuje poslouchat klasickou hudbu, zvuky přírody či jazz. Jemná a nevtíravá hudba, která zlepšuje paměť a myšlení.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nikdy nezapomínejte na duševní aktivitu! Setkávejte se proto s přáteli, hodně čtěte, choďte na procházky, nebo si pořiďte domácího mazlíčka. Trénováním mozku zabráníte vzniku demenci. Při celodenním vysedávání a tlení doma začne mozek ochabovat, což může vést k rychlým příznakům Alzheimera nebo stařecké demence. Péče o někoho, něco nebo aktivní životní tempo? To vše nedovolí Vašemu mozku přestat v aktivitě. Nevěříte? Vyzkoušejte dříve, než bude pozdě!

 

Reklama