Trpíte na otoky nohou? Tento trik Vám pomůže zbavit se přebytečné vody již během dvou dnů!

Teplé počasí, práce, která vyžaduje dlouhé sedění, nebo špatná strava, to vše přispívá k pocitu nadýmání a těžkosti v pažích, nohou a zápěstí. Obecně jde o všechny příznaky zadržování vody.

Reklama

Příčiny zadržování vody lze nalézt v mnoha stravovacích návycích, nebo nekonzistentních dietách. Jednou z možných příčin může také být hormonální nerovnováha během menstruačního cyklu, těhotenství, menopauza a PMS u žen, nebo nadměrný příjem soli, cukru a tuků, u mužů pak fyzická neaktivita.

Zde jsou nejlepší způsoby, jak si můžete pomoci sami doma, a zbavit se tak nepříjemného pocitu těžkosti v končetinách a nafouklého žaludku, který je důvodem, proč se cítíte pomalí a unavení.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Potraviny s diuretickým účinkem

Za nejlepší přírodní diuretika se považuje velké množství zeleného čaje, brusinkový džus (sklenici 0,05 l denně), jablečný ocet (2 ČL jablečného octa ředěného ve sklenici vody – třikrát denně), ovoce (bohaté na asparagin, alkaloid, který zlepšuje funkci ledvin), kokosová voda (udržuje rovnováhu elektrolytů) a potraviny bohaté na vitamíny A a C (rajčata) a zelenina bohatá na vodu (meloun, okurky a salát pomáhají detoxikovat) ) a síra (ředkvičky, cibule, křen).

Reklama

Zásoby draslíku

Jedním z největších problémů ve stravě moderního člověka je požívání vysokých hladin sodíku, který snižuje toxiny a vede k nedostatku draslíku.

Potraviny bohaté na draslík, které pomáhají uvolňovat nadměrné množství tekutiny a současně chrání krevní cévy před oxidačním poškozením, jsou banány, jahody, meruňky, rajčata, listy červené řepy, švestky, jogurt a papája.

Pokud však máte závažné problémy s ledvinami, nadměrné množství draslíku, zvláště pokud užíváte doplňky, může vést ke svalové bolesti a nepravidelnému srdečnímu tepu.

[hana-code-insert name=’google‘ /]Čaje z bylinek s diuretickými vlastnostmi

Diuretické byliny mají antioxidační, antivirový a antiseptický účinek.

Rostlina „medvěd hrozný“ známá jako čaj z borovice ovlivňuje vylučování moči, čištění a dezinfekci močových cest. Obvykle se připravuje v kombinaci s jinými léčivými rostlinami, jako je např. březový list nebo kořen lékořice, protože obsahuje hodně kyseliny tannové, která může být těžká pro žaludek.

Čaj vyrobený z petrželky a pampelišky je také velmi účinný pro detoxikaci těla.

A zde jsou další způsoby, jak ovlivnit zadržování vody!

Snižte příjem soli, cukrů a tuků

Sodík působí jako kapsová kapalina v tkáních, takže se vyvarujte výrobkům plných konzervačních látek a soli (konzervované potraviny, hot dogy, těstoviny, saláty ve sklenicích, salámy).

Postarejte se o své tělo a cvičte

Každý den můžete procvičovat rychlou chůzi, nebo provádět sérii cvičení v pohodlí svého domova alespoň po dobu 30 minut. To stimuluje lymfy a „probouzí“ Váš spící metabolismus.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Pravidelně zvlhčujte

Pijte šest až osm sklenic vody denně, protože pokud je tělo dostatečně hydratováno, nepotřebuje zadržovat nadbytečné množství tekutin. Také spotřeba čerstvého ovoce a zeleniny přispívá ke ztrátě důležitých živin v důsledku vylučování formou moči.

Reklama