Čin těchto dobrovolníků milující zvířata si zaslouží opravdový obdiv. Povedlo se jim zachránit nejenom jednoho psa, nýbrž 20. Jinak by je čekala jistá smrt v rukou obchodníků s psím masem. Vážně se toto stále děje?

Je dobře, že tu jsou skupiny dobrovolníků, kteří nade všechno milují zvířata a kteří je chtějí zachraňovat. A to nejenom v případě, kdy je o toulavého, nebo někdo pohozeného psa. Dané skupiny se často soustředí i na takzvané množírny kde psi žijí v otřesných podmínkách. A potom se soustředí snad na to nejhorší co může být. na gangy obchodníků s psím masem. Zde jsou pejsci odkázání k jisté smrt. Naštěstí ne vždy!

Reklama

V Číně je obchod s psím masem běžný

Jsou země, kde se jí psí maso zcela běžně. A také se zde s ním celkem hojně obchoduje. Příkladem takové země je rozhodně Čína. Bohužel dochází k tomu, že je kvůli tomu zabito mnoho krásných psů, kteří by si jinak mohli užívat veselého života u milujících majitelů. Díky dobrovolníkům na ochranu psů se však dvacítka krásných pejsků podařila zachránit. A to včetně krásné fenky retrívra, která byla ukradena a která tak všechny přivedla na stopu za lidmi, kteří chtěli psa kvůli masu zabít.

Nutno říci, že psí maso se v Číně neprodává jenom na černém nebo šedém trhu pro jednotlivce. Není nic výjimečného, že se například dodává také do restaurací, kam na něho mnoho lidí chodí. Vláda něco takového nijak neřeší a tak se do akce musí pouštět spolky ochránců a milovníků psů.

Dvacítka psů se podařila zachránit

S gangem obchodníků s psím masem si není radno zahrávat. Rozhodně není dobrý nápad snažit se jim psy například ukrást. Dobrovolnická skupina se tak musela uchýlit k něčemu zcela jinému. Jak se jim podařilo 20 psů určených na maso zachránit? Kontaktovali dané prodejce a nabídli jim, že si živé psy koupí. Museli za ně zaplatit v přepočtu 200 korun za kilogram váhy všech psů. To je více, než za kolik se samotné maso prodává. Jednalo se však o jedinou možnost, jak je nechat naživu.

Reklama

Psi zamířili k veterináři

Jakmile došlo k jejich záchraně, muselo dojít na převoz k veterináři. Ten konstatoval, že jsou vesměs v pořádku. U některých se objevila dehydratace, ale nic vážného. Když bylo po kontrole, došlo k něčemu velmi zvláštnímu. Fenka retrívra měla v očích slzy. Byla to vděčnost, kterou se takto snažila projevit? Určitě šlo o určitý projev citů.

Reklama