Kyselina močová v kloubech je velký problém, který znepříjemní život. Nechcete podstupovat složité lékařské zákroky? Existuje metoda, jak ji z těla jednoduše odstranit. Co dělat, když vás trápí choroba zvaná DNA?

DNA je jedna z nejbolestivějších nemocí, která vás může postihnout. Poradíme vám, jak zastavit nepříjemné hromadění kyseliny močové v kloubech a jak se díky tomu zbavit nepříjemné bolesti. Nenechte si komplikovat život a řekněte nemoci dost!

Reklama

Co je nemoc Dna a jak se projevuje

Dna je nemoc, která komplikuje a znepříjemňuje život mnoha lidem. Je to vlastně forma artritidy, která se projevuje tím, že se zanítí klouby – a to zpravidla opakovaně. Příčinou je kyselina močová, která se v postiženém kloubu uložilo. Takový kloub je:

  • Zarudlý
  • Oteklý
  • Horký
  • Bolestivý

Dna je tedy nemoc, kdy se v kloubech hromadí kyselina močová, která v nich krystalizuje. To pro osoby postižené touto nemocí znamená obrovské bolesti. Příčinu této nemoci nelze určit úplně jednoznačně – může to totiž záviset na více faktorech.

Proč Dna vzniká

Mezi nejčastější patří genetika (což ovlivnit nelze) a hned v závěsu nevhodné stravování. Tato nemoc je nejčastější u lidí, kteří trpí obezitou a v jejich jídelníčky často zahrnují maso, alkohol a slazené nápoje.

Reklama

Za dna může vlastně špatná činnost jater a ledvin. Kvůli jejich nedokonalým funkcím se kyselina močová nepřemění na močovinu – a ta tak není odvedena z těla.

Vyzrajte na onemocnění dna díky přírodě

Jako většina nemocí, nemusí být ani tahle léčena pouze skrz chemii. Příroda je mocná čarodějka a nabízí spoustu způsobů, jak při této nemoci pomoci. Důležité je si uvědomit, že je třeba začít jednat už při prvních příznacích a nečekat, až se nemoc rozvine úplně. Průběh nemoci může být ze začátku pomalý a špatně pozorovatelný, ale včasný zásah vás ušetří spousty bolesti.

Ideální a nejrychlejší výsledek se dostaví, když nezůstanete jen u jednoho typu a možnosti, jak odstranit kyselinu močovou z kloubů. Pokud budete tyto možnosti vzájemně kombinovat, určitě vaše bolest brzy poleví.

Nepodceňujte zásady užívání

Je dobré zaměřit se na to, abyste současně snížili bolest a potlačili zánět, ale nezapomněli přitom ani na odstranění příčiny. Měli byste se tedy zaměřit i na podporu činnosti jater a ledvin. Součástí vaší péče by měla výt i neutralizace kyselin ve vašem organismu.

Kombinace různých způsobů ale neznamená, že byste je měli používat současně. Toho se zásadně vyvarujte. Takové jednání by mohlo jednoduše vést k neutralizaci účinků různých látek. Názorným příkladem je současné použití sody a jedné sody, kdy se jejich účinky navzájem vyruší.

Léčivé tekutiny, které pomáhají při Dně

Mezi látky, které pomáhají při tomto nepříjemném onemocnění, patří roztok vytvořený z jedlé sody. Ten vytvoříte jednoduše. Stačí rozmíchat jeden a půl čajové lžičky jedné sody ve sklenici, která je naplněná třemi dcl vody.

Tento roztok pomáhá udržovat zásadité pH v lidském organismu. Díky tomu je zaručeným způsobem, jak neutralizovat nebezpečnou kyselinu močovou. Tento zásaditý roztok bude ale fungovat jenom za předpokladu, že jej budete užívat pravidelně. Ideální užívání je jedenkrát až dvakrát během jednoho dne.

Další tekutinou, která vám při této nemoci (nebo náběhu na ni) může pomoci, je jablečný ocet. Ta má také velmi pozitivní účinek na pH v těle. Kyselina jablečná pracuje tím způsobem, že rozpustí krystaly kyseliny močové. Zároveň tak dochází k podpoře vyplavování této kyseliny z těla.

Jablečný ocet se používá obdobným způsobem, jako jedlá soba. Jedna čajová lžička jablečného octu vám vystačí na octový nápoj o objemu dvou dcl. Tento roztok byste pro ideální účinek měli používat dvakrát denně.

Další možností, kterou máte, je citrónová šťáva. Ta:

  • Předchází krystalizaci kyseliny močové
  • Obsahuje velké množství vitamínu C
  • Po interakci s enzymy podporuje zásadité pH
  • Působí i jako prevence

Dávkování by mělo být takové, že jednou denně vypijete šťávu z jednoho citrónu – je ale lepší tuto šťávu nejdříve naředit vodou, aby nebyla přespříliš agresivní.

Koření a ovoce proti dně

Samozřejmě nejsou nápoje jediným způsobem, jak proti Dně bojovat. Dobrým pomocníkem v boji proti této nemoci je kurkuma. Ta má výborný účinek při potlačování zánětů. Zároveň dokáže i efektivně tlumit bolest. Kromě toho, že bojuje proti příznakům, pomáhá i s příčinou nemoci. Kurkuma působí podpůrně na ledviny a játra. Kurkumu je nejlepší užívat tak, že jednu až dvě čajové lžičky této byliny přidáte jednou denně do jídla (případně do nápoje).

Účinným bojovníkem proti Dně je i ananas. Ten obsahuje enzym bromelin, který se typický svým protizánětlivým účinkem. Zároveň podporuje hojení a potlačuje bolest. Ananas můžete jíst v surovém stavu – a to 100 až 200 g denně – nebo si z tohoto množství vymačkat šťávu a udělat si čerstvý ananasový džus.

Můžete zvolit i lněná semínka. Ty obsahují látku, která dokáže snížit hladinu kyseliny močové v krvi. Díky tomu je ideální právě pro ty, které trápí dna. Lněná semínka užívejte každý den. Měli byste jich sníst jednu až dvě polévkové lžíce. Lepšího výsledku dosáhnete, pokud půjde o semínka namletá.

Reklama