Kyselina močová v kloubech je velký problém, který znepříjemní život. Nechcete podstupovat složité lékařské zákroky? Existuje metoda, jak ji z těla jednoduše odstranit. Co dělat, když vás trápí choroba zvaná DNA? -
Menu

Kyselina močová v kloubech je velký problém, který znepříjemní život. Nechcete podstupovat složité lékařské zákroky? Existuje metoda, jak ji z těla jednoduše odstranit. Co dělat, když vás trápí choroba zvaná DNA?

DNA je jedna z nejbolestivějších nemocí, která vás může postihnout. Poradíme vám, jak zastavit nepříjemné hromadění kyseliny močové v kloubech a jak se díky tomu zbavit nepříjemné bolesti. Nenechte si komplikovat život a řekněte nemoci dost!

Co je nemoc Dna a jak se projevuje

Dna je nemoc, která komplikuje a znepříjemňuje život mnoha lidem. Je to vlastně forma artritidy, která se projevuje tím, že se zanítí klouby – a to zpravidla opakovaně. Příčinou je kyselina močová, která se v postiženém kloubu uložilo. Takový kloub je:

  • Zarudlý
  • Oteklý
  • Horký
  • Bolestivý

Dna je tedy nemoc, kdy se v kloubech hromadí kyselina močová, která v nich krystalizuje. To pro osoby postižené touto nemocí znamená obrovské bolesti. Příčinu této nemoci nelze určit úplně jednoznačně – může to totiž záviset na více faktorech.

Proč Dna vzniká

Mezi nejčastější patří genetika (což ovlivnit nelze) a hned v závěsu nevhodné stravování. Tato nemoc je nejčastější u lidí, kteří trpí obezitou a v jejich jídelníčky často zahrnují maso, alkohol a slazené nápoje.

Za dna může vlastně špatná činnost jater a ledvin. Kvůli jejich nedokonalým funkcím se kyselina močová nepřemění na močovinu – a ta tak není odvedena z těla.

Vyzrajte na onemocnění dna díky přírodě

Jako většina nemocí, nemusí být ani tahle léčena pouze skrz chemii. Příroda je mocná čarodějka a nabízí spoustu způsobů, jak při této nemoci pomoci. Důležité je si uvědomit, že je třeba začít jednat už při prvních příznacích a nečekat, až se nemoc rozvine úplně. Průběh nemoci může být ze začátku pomalý a špatně pozorovatelný, ale včasný zásah vás ušetří spousty bolesti.

Ideální a nejrychlejší výsledek se dostaví, když nezůstanete jen u jednoho typu a možnosti, jak odstranit kyselinu močovou z kloubů. Pokud budete tyto možnosti vzájemně kombinovat, určitě vaše bolest brzy poleví.

Nepodceňujte zásady užívání

Je dobré zaměřit se na to, abyste současně snížili bolest a potlačili zánět, ale nezapomněli přitom ani na odstranění příčiny. Měli byste se tedy zaměřit i na podporu činnosti jater a ledvin. Součástí vaší péče by měla výt i neutralizace kyselin ve vašem organismu.

Kombinace různých způsobů ale neznamená, že byste je měli používat současně. Toho se zásadně vyvarujte. Takové jednání by mohlo jednoduše vést k neutralizaci účinků různých látek. Názorným příkladem je současné použití sody a jedné sody, kdy se jejich účinky navzájem vyruší.

Léčivé tekutiny, které pomáhají při Dně

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vzpomínáte si na malého Dennise z kultovní komedie? Je neuvěřitelné,…

To snad není ani možné, od natočení kultovní komedie Dennis – postrach okolí uplynulo již 27 let. Za tu dobu…
Nezařazené

Otec zveřejnil obrázek dítěte na Facebooku: Hned po pár prvních…

Náhody, které zachraňují životy, i tak by se dal popsat příběh, který skončil záchranou života. Když nahrál novopečený tatínek fotku…
Nezařazené

Všímavá babička zachránila vnučce život: Otrávit jí chtěla vlastní teta…

Členové rodiny by měli mít mezi sebou to nejčistší pouto. Měli by si vzájemně pomáhat a sdílet spolu to dobré…
ZE ŽIVOTA

Obrovská radost a oslava z dvojčat se proměnila v životní…

Ve chvílích, když uslyšíte slova „Je mi to líto“, automaticky očekáváte špatnou zprávu. Ta věta může znamenat, že váš život…
Nezařazené

MUDr. Martina Kopáčová upozorňuje všechny ženy i muže starší 30…

Pomerančový džus, croissant s máslem nebo kousek bábovky a káva. Klasická snídaně mnohých z nás. Přečtěte si, proč byste měli naopak vyměnit…
Nezařazené

Pavel (42): Vlastníma rukama jsem za pár tisíc postavil dokonalý…

Občas nemáme mnoho peněz na to, abychom si pořídili krásné vlastní bydlení někde na vesnici nebo ve městě. Máme tím…