Dioptrické brýle mohou být velkým problémem pro každého, kdo musí nosit obličejovou masku nebo respirátor. Problémem je zejména to, že si masku nasazujete špatným způsobem. Z toho důvodu se poté skla mlží a vy nic nevidíte, a to v interiéru ani venku. Pokud si nejdříve nasadíte brýle a až poté masku, pak ochrana není dostatečná a můžete se tímto způsobem dokonce nakazit škodlivými viry, které poletují vzduchem.
Co dělat, aby se brýle nemlžily?
Vědecká publikace chirurgů odhaluje tajemství odvlhčování skel dioptrických brýlí. Zejména pro ně je to velmi důležité, protože rozhodně nechcete, aby se vašemu chirurgovi během zákroky zamlžily brýle tak, že téměř nic neuvidí. Možná se to zdá jako maličkost, ale rozhodně není. I v běžném životě vám to může hodně zkomplikovat život, když na ulici neuvidíte před sebe. Co můžete udělat pro to, abyste mohli fungovat i v roušce?
Kroky nejsou složité
V první řadě vezměte doma brýle. Poté je umyjte mýdlem a opláchněte čočky teplou vodou. Dávejte přitom pozor, abyste nikde nezanechali mýdlo, jinak tam budete mít nepříjemné šmouhy. Jemně osušte a otřete čistým hadříkem na brýle nebo jemným ručníkem, kapesníkem nebo jinou tkaninou vhodnou na otírání čoček.
Nezapomínejte na základní příznaky a hygienu
Současná vlna epidemie je velmi silná, a proto bychom neměli její rizika podceňovat. I když budete mít v pořádku brýle, musíte stále myslet na základní symptomy, jako je rýma, suchý kašel, dušnost, bolesti svalů, únava, letargie, bolesti v krku a teploty. Mnoho lidí si navíc stěžuje na průjem a poruchy trávení nebo úplnou ztrátu vnímání chuti a čichu.
Dalším důležitým prvkem, na který nesmíte zapomínat, je pravidelná a důkladná hygiena. Časté mytí rukou mýdlem a vodou a každodenní dezinfikování povrchů, kterých se doma hodně dotýkáte, je naprostou nezbytností. Jedná se především o kliky, umyvadlo v koupelně, kuchyňskou linku a mnoho dalších.