Máte doma v koupelně několik abrazivních houbiček, ale nevíte, jak se o ně správně starat? Můžete ji použít vícekrát a jak často je nutné je měnit? Kdo by neměl rád hustou voňavou pěnu, kterou si umyjete celé tělo? Peeling je nutné brát jako součást denní péče o pleť. Díky abrazivním houbám budete mít hladkou pokožku a těšit se můžete také na dekorativní účel. Houby jsou totiž vyráběné v mnoha barvách a každý si určitě vybere.
Houbu si můžete pověsit k blízkosti vany
Houby mají spoustu výhod. Můžete si je pověsit na kohoutek nebo háček, který umístíte blízko vany. Budete je mít snadno po ruce. Navíc, masírováním pokožky zlepšíte svůj krevní oběh a také lesk. Mycí houby jsou správnou cestou, jak pečovat o pokožku, ale musíte také vědět, jak se starat o houby samotné. Většinou vám všichni poradí, abyste houbu vyhodili po použití do koše.
Kvůli tomu, že houbou masírujeme celé tělo, se odlupují malé částečky naší kůže. Ty se pak dostanou dovnitř houby, kde zůstávají. S každým dalším použitím tak části kůže znovu dostáváte na svou pokožku. Nevhodné je také nechávat houbu vlhkou. Udržuje se v ní horká pára a díky nedostatečnému větrání se pak do houby dostanou bakterie, které si nanášíte na pokožku.
Pokud chcete ušetřit, musíte houbu dobře vymáchat a vyždímat
Jestli jsme vás pořád nepřesvědčili o tom, že houbu je nejlepší vyhodit, bude lepší, když budete vědět, jak se o ni starat, abyste ji mohli použít vícekrát. Po každém mytí je důležité houbu opláchnout, abyste ji zbavili částeček a dalších nečistot, které se v ní uchytily. Každý měsíc pak houbu vyměňte za novou, ale pravidelně sledujte, jestli houba nezapáchá – v takovém případě je nutné ji vyhodit hned.
Kromě abrazivních hub ale můžete použít také jiné prostředky, které mohou nejen vyčistit pokožku, ale také vás zbaví odumřelých kožních buněk. Můžete si zakoupit nástroje, které také v koupelně snadno pověsíte, ale nemusíte se bát, že byste pak kvůli jejich opakovanému používání skončili s infekcí.
Zdroj: viraltidag.com