Dřez a vůbec prostředky na mytí nádobí jsou hojnou půdou pro bakterie a viry. Houba na mytí nádobí je předmětem, který musíte velmi často měnit, jestli chcete dosáhnout nejen čistého nádobí, ale hlavně tím nebudete dále šířit bakterie, které se pak znovu dostanou do jídla. Jak tedy houbičku na mytí nádobí čistit?
V houbičce na nádobí se skrývá spoustu bakterií
Podle vědeckých studií je houbička na mytí nádobí jedním z předmětů, ve kterých najdete až 10 000 000 bakterií. Povrch houbičky je pokrytý možnými zdroji infekce. Z tohoto důvodu se musí často vyměňovat, a to nejen proto, že se s ní často nádobí myje. I když ji využijete pouze občas, snadno se může stát, že se do ní dostanou látky, které se pak znovu objeví ve vašem jídle.
Jak ji můžete dezinfikovat, a to snadno a zároveň rychle? Houbičku nejdříve propláchněte pod studenou vodou a nezapomeňte přidat prostředek na nádobí. Po prvním vypuštění houby ji pak můžete vložit do misky se studeno vodou. Tu pak dejte do mikrovlnné trouby a zahřejte ji na vysokou teplotu. Zapnutou ji nechte dvě až tři minuty. Houbu tak zbavíte zárodků, které by mohly způsobit některé nemoci.
Během několika minut bude houba připravena
Houbičku pak musíte vyndat z mikrovlnné trouby a nechte ji vychladnout. Tímto způsobem můžete houbičku velmi snadno vyčistit a také dezinfikovat právě kvůli možnému výskytu bakterií. Houbička pak bude čistá a nemusíte se jí bát znovu použít. I ta je ale nutné ji několikrát za rok vyměnit, v závislosti na tom, jak často se používá.
Kromě houbičky byste měli uklízet také kuchyňskou linku, a to po každém vaření. Právě kuchyně patří mezi místa, kde se bakterie vyskytují nejčastěji. Mikrovlnná trouba, klasická trouba nebo dřez pravidelně čistěte. K tomu můžete používat domácí prostředky, které najdete také v kuchyni. Ocet, jedlá soda nebo olej jsou největšími pomocníky.
Zdroj: newsitamea.gr