V poslední době se staly nakládané potraviny velkým trendem. Není se čemu divit, protože vám díky zavaření potraviny vydrží velmi dlouho. Navíc je výsledek velmi zdravý, chutný a levný. Většinou jde o produkty, které posilují naši imunitu a mají pozitivní vliv na zdraví. Mnoho lidí lák vylévá, ale to je velká chyba. Proč?
Lék na trávení a další problémy
Lák z okurek je kyselý. To všichni víme. Díky této kyselosti se může vyrovnat pH ve vašem žaludku, když máte problémy s trávením. Jak jistě velmi dobře víte, kyselé okurky (včetně láku) vám může pomoci s kocovinou. Stačí, když ráno po prohýřené noci vypijete 100 ml této tekutiny. Sůl, která se v láku nachází, dělá s naším tělem po konzumaci hodně alkoholu hotové zázraky.
Lák od nakládaných okurek vám může pomoci také při bolesti v krku. Napijte se nebo si vykloktejte touto tekutinou. Jedna polévková lžíce bude bohatě stačit na to, aby podpořila proces vašeho uzdravení. Budete se divit, ale lák je skvělý také proti zápachu z úst, protože zabíjí škodlivé bakterie. Pravidelně jednu lžičku láku po dobu jednoho týdne. Velmi efektivně a jednoduše se díky tomu můžete zbavit nepříjemného zápachu z úst, který je způsoben množením bakterií.
Trápí vás pálení žáhy nebo komáři? Lák od okurek vám pomůže
Jestli máte problémy s pálením žáhy, měli byste vypít trochu láku od nakládaných okurek. Uvidíte, že se vám během chvilky uleví. Efektivní je tekutina také v případě, že chcete prodloužit trvanlivost zeleniny. Stačí, když zeleninu namočíte do láku. Další možností je využití na spáleniny od sluníčka. Naneste na postižené místo obklady namočené v okurkové vodě a budete se hned cítit lépe.
Komáři jsou utrpením každého léta. Jestli jste skončili pokousaní od komárů po procházce lesem nebo pobytem u rybníka, naneste si vodu od okurek na postižená místa pomocí vatového tamponu. Myslete jen na to, že tekutina vysušuje a nezapomeňte se namazat hydratačním krémem.
Lák můžete také použít také jako spolehlivý způsob, jak se zbavit plevele na zahradě. A můžete s tekutinou také vyčistit měděné předměty.
Zdroj: kulinarnababcia.pl