Velké příznaky nedostatku hořčíku v těle

Nedostatek hořčíku v těle může způsobit nespočet potíží se zdravím. Bohužel to může vést i k vážným zdravotním problémům, se kterými se budete potom potýkat po mnoho let. Mnohem lepší je soustředit se na prevenci a zajistit, že budete mít v organismu dostatečné množství hořčíku. Jakmile si na to dáte pozor, nemusíte se obávat o své zdraví.

Reklama

Hořčík je zodpovědný za mnoho procesů v lidském těle. Proto je extrémně důležité, abyste pravidelně konzumovali potraviny, které obsahují velký podíl této látky. Jakmile na sobě začnete pozorovat následující příznaky, je již příliš pozdě. Měli byste ihned navštívit svého lékaře a nechat si udělat krevní testy. To by každý z nás měl ale dělat v každém případě.

Shutterstock

Deprese a úzkosti

Deprese a úzkosti se většinou vyskytují bok po boku. Nemusíte se vždy cítit jako na obláčku, ale tyto stavy nesmíte podceňovat. Deprese způsobuje nízká hladina serotoninu, kterou má na starost právě hořčík. Úzkosti jsou zase příčinou adrenalinu a kortizolu, které reguluje hořčík. Jakmile máte v těle příliš mnoho nebo příliš málo magnesia, budete mít velké problémy.

Cukrovka, astma a zubní kazy

Hořčík reguluje také hladinu inzulínu v krvi. Jak vidíte, tento minerál má na starost hodně procesu v těle. Bez něj se neobejdete a ovlivní to celý organismus. Nedostatek tohoto minerálu může zhoršit také příznaky alergií a astma. Zubní kazy se také mohou objevit mnohem více než v minulosti. Jestli na ně netrpíte a najednou s nimi máte potíže, měli byste jít na krevní testy.

Reklama

Premenstruační syndrom a trombóza

Každá žena zná pojem PMS, ale možná vůbec netušíte, že jeho intenzita přímo souvisí s množstvím vitamínů a minerálů ve vašem těle. Jakmile budete jíst bohatou a vyváženou stravu, budete mít PMS velmi jemné a křeče v břiše se prakticky neobjeví. Nakonec se může také objevit trombóza, která je velmi nebezpečná pro vaše zdraví. Jde o krevní sraženiny, které se tvoří v žilách a mohou putovat až do srdce.

Shutterstock

Kde najdete nejvíce hořčíku?

V lékárně najdete doplňky stravy, které vám s tímto problémem pomohou. Magnesium koupíte ve formě šumivých tablet i prášku v sáčku. Jestli si chcete ušetřit peníze za doplňky stravy, můžete se spolehnout pouze na stravu. Do jídelníčku můžete zařadit potraviny, jako je kakao, celozrnné výrobky, brambory, špenát nebo ryby.

Velmi dobrým zdrojem hořčíku jsou také ořechy (piniové oříšky, mandle, kešu), ovoce (datle, sušené meruňky, banány, pomeranče), zelenina a luštěniny (čočka, hrách). Jestli si chcete doplnit tento minerál pomocí chutného pití, vyzkoušejte mrkvovou, grapefruitovou nebo pomerančovou šťávu. Jakmile začnete více konzumovat tyto potraviny, vaše hladina hořčíku bude brzy v pořádku.

Reklama