Alarm pro celou zemi: Nejen kvůli vysokému UV záření, ale musíme se také bát silných bouří! – čekají nás dřív, než si myslíme

Počasí umí velmi často zamávat s našimi životy i prostředím kolem nás. Počasí je neoddělitelná součást přírody, a bohužel jej zatím neumíme pořádně ovlivnit. Je to dobře, neboť příroda sama nejlépe ví, co je pro planetu dobré. Pokud mají přijít silné bouřky nebo zima, pak s tím bohužel nic nenaděláme. Díky modernímu vybavení a meteorologické technice se na to můžeme alespoň připravit a zamezit tak nepříjemným následkům a škodám, které umí živelné katastrofy způsobit. S bouřkami bychom si navíc měli dávat pozor na silné UV záření, jež umí být hodně nebezpečné.

Evropa v ohrožení

Kvůli nebezpečným bouřkám, které v posledních dnech brázdí Evropou, byla v mnoha zemích vydána bezpečnostní varování. Meteorologové a odborníci na bezpečnost všem lidem radí, aby byli obezřetní a na případné řádění počasí se připravili. Kromě silných bouřek totiž může přijít i velmi silné UV záření, které umí být dosti nebezpečné. S tímto zářením není rozhodně radno si zahrávat a je dobré se před ním chránit, neboť umí napáchat velké škody na lidském zdraví.

Silné bouřky útočí

Národní meteorologická služba v minulých dnech oznámila, že s největší pravděpodobností očekává příchod silných bouřek na mnoha místech v zemi a po celé Evropě. Bouřky se budou vyskytovat plošně na mnoha místech a mohou napáchat velké škody na zdraví obyvatel i majetku. Měly by začít už od pozdních ranních hodin a postupně budou pokračovat v průběhu celého dne. Z toho důvodu je nutné být na bouřky připraveni, aby nás nepřekvapily.

Čtěte také: Stále není konec! Jessica Alves hledá ideál krásy! Podstoupila další operaci a čeká na svého nového partnera!

UV-B záření

Kromě silných bouřek vyšlo také varování před výskytem nebezpečného UV-B záření, které začíná přesahovat varovnou hodnotu 7,9. Tato hodnota už je opravdu velmi silná a je schopna napáchat opravdu velké škody. Co se týče teplot, tak předpověď hlásí nejnižší teploty od 14 do 20 stupňů Celsia. Nejvyšší teploty by se měly pravděpodobně pohybovat od 25 do 30 stupňů Celsia.