Redakce ProSvět.cz
19 února, 2019

Ještě jste nenakupovali na Alza.cz? Prozradíme vám, proč se nákupy v tomto internetovém obchodě vyplatí a čím se liší od jiných eshopů.

Znáte Alzu?

Pravděpodobně ano. Vždyť kdo by neznal toho malého zeleného mimozemšťana, který na nás pokřikuje z televizních obrazovek? Alza je prioritně obchod s počítači a elektronikou, ovšem dnes tam nakoupíte i drogerii, hračky, sportovní potřeby, automobilové doplňky, knihy, filmy či šperky.

Historie firmy sahá až do roku 1994, kdy pan Aleš Zavoral získal svůj živnostenský list a pustil se do podnikání na začínajícím IT trhu v České republice. Na Slovensku Alza působí od roku 2004. Kromě internetového obchodu má firma také moderní logistické centrum, showroom a spoustu prodejen po celé republice.

Alza Black Friday

Čím je Černý pátek na Alze tolik speciální? Nuže, právě tím, že na rozdíl od toho "běžného" Black Friday se koná několikrát do roka. Někdy je to jeden den (například prázdninový Černý pátek), jindy dokonce celý týden, během kterého můžete nakoupit zboží se slevami až do výše 80 %.

Například během posledního klasického Černého pátku v listopadu 2018, do nějž se zapojilo množství českých e-shopů, zařadila Alza do slevy přibližně 2,5 tisíce produktů. Během dvou týdnů akce využily miliony Čechů. Patřili jste mezi ně i vy? Nebo svůj první nákup teprve plánujete?

Proč se zde vyplatí nakupovat?

Kromě výrazných slev několikrát do roka vám Alza při nákupu nabízí i další benefity:

# 1 Široký sortiment zboží světových značek. Ačkoliv Alza původně vznikla jako obchod s počítači a elektronikou, dnes v ní naleznete širokou nabídku zboží od drogerie přes média až po hobby potřeby. Eshop přitom nabízí zboží světových značek.

# 2 Alza slevy. Kromě Black Friday akcí Alza pravidelně zařazuje některé druhy zboží do výprodeje. Výhodněji nakoupíte výrobky označené jako rozbalené, zánovní či použité. Eshop rovněž pravidelně připravuje jedinečné akce, jako například dopravu zdarma, nebo slevy k speciálním příležitostem (třeba Valentýn a podobně). Alza slevový kód a kupón jistě také potěší.

Náš tip: Víte, kde najdete všechny slevové kupóny a kódy na jednom místě? Navštivte portál Vasekupony.cz a prohlédněte si slevy na elektro, spotřebiče, mobilní telefony, tablety a mnoho dalšího.

# 3 Pohodlný nákup. Nakoupit lze přímo v internetovém obchodě prostřednictvím svého počítače, smartphonu nebo tabletu. K dispozici vám jsou i pobočky po celé republice.

# 4 Různé možnosti platby. Kromě standardních způsobů platby, jakými jsou dobírka, hotovost a platba kartou, lze využít i některou z alternativních metod placení. Rychlé platby kryptoměnou Bitcoin, platba Alza kreditem nebo poukazem, případně i nákup na splátky.

# 5 Rychlé doručení objednaného zboží. Zboží, které má obchod skladem, můžete mít již v den jeho objednání. Objednané zboží si necháte doručit na svou adresu, vyzvednete přímo z auta AlzaDrive nebo prostřednictvím tzv. Alza boxů.

# 6 Zvýhodnění pro pravidelné zákazníky. Pravidelní zákazníci mohou získat lepší ceny a mnoho dalších výhod, a to prostřednictvím VIP programu. K dispozici je také program Alza Premium s dopravou zdarma, exkluzivními prémiovými nabídkami a celou řadou dalších benefitů včetně možnosti nakupování výhodných výrobků v Black Friday slevách o den dříve než ostatní zákazníci.

# 7 Slevy pro studenty. Pro všechny studenty s ISIC průkazem připravil eshop studentský program s výhodným ceníkem, různými akcemi a soutěžemi.

# 8 Doplňkové služby. Na Alza.cz můžete využít i speciální doplňkové služby, jakými jsou například prodloužená záruka, okamžitá výměna, pojištění proti rozbití a krádeži, ale i servisní služby, antivirové zabezpečení a mnohé další.

Sdílejte článek