Anička Slováčková natočila dojemný vzkaz pro své fanoušky!

Anna Julie Slováčková aktuálně prochází již druhým soubojem s touto zákeřnou nemocí, během kterého podstupuje pravidelné chemoterapie. I přes svou vysílenost se však rozhodla natočit dojemný a povzbuzující vzkaz fanouškům, kterým chce dodat sílu a optimismus.

Silná žena bojující s rakovinou

Anička Slováčková, dcera známého saxofonisty Felixe Slováčka a herečky Dády Patrasové, je známá nejen svým hudebním talentem, ale také svou silou a odhodláním. Už v minulosti porazila rakovinu a nyní se jí tato nemoc opět vrací. Přestože je náročná léčba vyčerpávající, snaží se stále rozdávat lidem radost. Koncertuje tak často, jak jí to její zdravotní stav dovoluje.

Chemoterapie jako součást léčby

Chemoterapie je jednou z hlavních metod léčby rakoviny. V tomto procesu lékaři podávají pacientům léky, které cílí na zničení rakovinných buněk. Tato léčba je sice účinná, ale zároveň nesmírně vyčerpává lidský organismus. Po každé další chemoterapii bývá Anička velmi vyčerpaná a často celý den prospí. Přesto se však snaží nadále vystupovat a dělat radost svým fanouškům.

Já vás všechny zdravím a chtěla jsem jen dodat nějaké povzbuzení pro všechny, kdo jsou po nějaké léčbě, nebo třeba i doma leží s nějakou virózou, chřipkou nebo prožívají nějaký jiný zdravotní trable, i ty nezdravotní,“ řekla Anna Slováčková ve svém dojemném vzkazu.

Výzvy a změny

Boj s rakovinou přináší mnoho výzev a změn v životě pacienta. Anička se snaží přizpůsobit svůj životní styl a stravu tak, aby podpořila své zdraví během léčby. Chemoterapie mění její chuť k jídlu a tělo reaguje na různé potraviny jinak. Proto se snaží jíst antioxidační potraviny a vyhýbat se příliš kořeněným pokrmům. Má také neobvyklé chutě, například touhu pít šťávu z okurek.

Podpora a optimismus

V době boje s rakovinou je důležité mít podporu a optimismus. Anička se snaží být silná a přinášet radost svým fanouškům i v těžkých chvílích. I když je vyčerpaná po léčbě, stále si najde energii na vystoupení a dělá to, co ji naplňuje. Její vzkaz fanouškům je jednoduchý, ale silný: „Stay strong!“ (zůstaň silný/á – poznámka redakce).