Ať děláte, co děláte, nedaří se Vám zhubnout? Zde je 9 častých chyb při cvičení, které se netýkají jenom začátečníků!

Když pravidelné výlety do posilovny nepřinášejí požadované výsledky, stojí za to popřemýšlet o tom, co děláte špatně. Obvykle je problém v detailech a někdy je odpověď přímo před Vašima očima.

Shromáždili jsme pro Vás typické chyby, které mnoho lidí často dělá – a to ne jen začátečníci!

1. Dlouhé kardio cvičení

Čtěte také: Nepečený cheesecake, která zaujme jak snadnou přípravou, tak i světovou chutí

[hana-code-insert name=’google‘ /]Mnozí věří, že kardio je pro srdce užitečné. Ale ve skutečnosti potřebujete znát své limity. Nadměrně dlouhá srdeční činnost může mít negativní vliv na kardiovaskulární systém. Samozřejmě, nevzdávejte se kardia – zkrátka to jen nepřehánějte.

2. Nízkokalorická strava

Nízkokalorické diety jsou obecně zdravé a mohou zpomalit stárnutí srdce a zabránit vzniku kardiovaskulárních chorob. Obsahují však malé množství tuků a během tréninku potřebuje tělo zdravou dávku bílkovin, tuků a sacharidů. Chcete-li získat potřebné tuky pro Vaše tělo, patří zdravé tuky z lososa a avokáda do Vaší stravy.

3. Sportovní nápoje s elektrolyty

Nápoje s elektrolyty mohou poškodit Vaše tělo více, než Vám pomoci, zejména pokud jsou spotřebovávány během intenzivního cvičení, nebo ihned po něm. Důvodem je, že kromě minerálů obsahují velké množství cukru. To je důvod, proč stojí za to zdržet se takovýchto nápojů.

4. Nedostatek tekutin během tréninku

[hana-code-insert name=’google‘ /]Mnoho lidí raději nepije při cvičení, ale to je špatně. Tělo během cvičení aktivně ztrácí tekutiny. Proto nemučte své tělo dehydratací. To akorát může vést ke špatnému zdravotnímu stavu.

5. Příliš mnoho jídla

Pravidelné cvičení není důvodem k přejídání mezi tréninky. Aby se Vaše váha dostala pod kontrolu, nebo snížila, neměli byste jen cvičit, ale i jíst správně, aniž byste se nadměrně vystavovali prázdným kaloriím. Pamatujte si, že v tělocvičně jich za hodinu spálíte v průměru pouze 500.

6. Cvičení na prázdný, nebo plný žaludek.

Cvičit na prázdný, nebo plný žaludek je špatný nápad. V takovýchto situacích existuje velká šance, že prostě nebudete moci dokončit trénink kvůli únavě a pocitům nevolnosti. Nejlepší možností je jíst 2 hodiny před odchodem do posilovny. To zaručuje úspěšné a produktivní cvičení.

7. Sauna, nebo vana ihned po cvičení.

Po intenzivním tréninku se nedoporučuje okamžitá návštěva sauny, nebo horká vana. Během tréninku se ztrácí spousta tekutin a zvyšuje se krevní tlak. Výsledkem je, že sauna může mít za následek pocit nevolnosti, nebo dokonce přivodit mdloby. Místo toho se napijte dostatečného množství tekutin a dejte si sprchu předem.

8. Žádné protahování

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Nezapomeňte se protahovat po intenzivním tréninku. Pomůže Vám to snížit bolest ve svalech, která se obvykle objeví následující den. Po protahování se budete cítit mnohem lépe.

9. Každodenní cvičení

Pravidelné cvičení a správná výživa jsou cestou k vysněnému tělu. Ale pravidelně neznamená denně! Pokud cvičíte příliš často, budete neustále unavení. Vaše tělo navíc zvýší hladinu hormonu kortizolu, což může vést k nadváze. Chcete-li tomu zabránit, dopřejte si přestávky mezi pravidelnými tréninky, dostatek spánku a zdravou stravu.