Luboš Bartoš
19 ledna, 2023
, ,

Prarodiče hrají obrovskou roli ve vývoji osobnosti dítěte. Svět každého dítěte i dospělého se může hodně změnit, když budete mít vedle sebe starší a zkušenější lidi ze své rodiny. Budete se divit, ale dokonce i odborníci doporučují rodičům, aby nezakazovali svým dětem kontakt s prarodiči. Při emocionálním vývoji dětí je jejich přítomnost totiž klíčová.

Vztah dětí s prarodičem nemůžete nahradit

Vztah mezi dítětem a prarodičem je velmi zvláštní. Jde o vztah, kde se děti učí lásce a respektu. Navíc získávají mnoho zkušeností a vzpomínek, které by pouze s rodiči nikdy nezískali. Mohou se také naučit staré recepty nebo jiné postupy, které byly dříve běžné a dnes se již prakticky nikho nedělá. Vaši rodiče jistě dělají mnoho věcí, které vy neděláte. Tyto zkušenosti proto získají jen od starší generace. Odchodu prarodičů se nemusíte obávat. Vysvětlit to dětem ale nebude jednoduché.

https://www.pexels.com/

Nepodceňujte rodinné vztahy

Většina dětí, kteří tráví čas se svými prarodiči, je mají velmi rádi. Učí se od nich, jak být sami sebou. Po tom, co prarodiče odejdou na věčný spánek, budete muset vysvětlit dětem, že od nich nikdy neodejdou. Vždy budou bdít nad jejich životem a štěstím. A vždy budou v jejich srdcích. Možná budou nějakou dobu dětem velmi chybět, ale neměli byste je kvůli tomu oddělit z jejich života. Povídejte si o nich, aby zůstali navždy součástí života vašeho dítěte.

https://unsplash.com/

Ctěte si svých prarodičů, jestli je stále máte!

Mnoho lidí si neváží faktu, že mají stále své prarodiče ve svém životě. Nenechte se odradit rodinnými spory a snažte se, aby vaše děti měli ke svým dědečkům a babičkám přístup. Uvidíte, že jejich život bude mnohem bohatší a pestřejší. A z vašich dětí také vyrostou jedinci, kteří budou mít obrovské množství vzpomínek na nádherné rodinné chvilky. Pomyšlení na dědečka nebo babičku zahřeje vás i děti na duši vždy, když si na ně vzpomenete. Neberte je proto jako samozřejmost.

Zdroj: pukuotukas.com/

Sdílejte článek