Balón namočila do horkého vosku a vytvořila něco, co budete chtít mít doma i vy.

Brzy je tu zima taková, jak má být a spolu s ní i příjemné večery při dobrém filmu (Mrázik nebo Sám doma). K tomu určitě patří i teplo a světlo ohně, v domácnosti ho samozřejmě zastupuje svíčka. Pokud vás už vaše staré svícny doma nudí ale nechce se vám investovat do nového, zkuste se řídit tímto návodem, podle kterého vytvoříte jedinečný svícen, který vám zpříjemní každý chladný večer u vás doma.

První krok, který budete muset udělat, je připravit si pracovní prostor tak, abyste nic nepotřísnili či nepoškodili. To je ale samozřejmost. Na stůl upevněte papír na pečení nebo hrubší igelit, na kterém svícny vyschnou.

svietnik Najděte doma staré svíčky, odstraňte knoty a vložte je do staré nádoby. Tu vložte do mikrovlnné trouby nebo na sporák.

Čtěte také: Známé čínské polévky mohou obsahovat tolik nebezpečných látek, že nás přímo ohrožují na životě

svietnik2 Je důležité, abyste vosk míchali a zahřívaly na střední teplotě dokud se celý nerozpustí. Pokud ho budete rozpouštět v mikrovlnce, po každých 30 sekundách nádobu vyberte a vosk promíchejte.

Nafoukněte balón do takové velikosti, jak velké chcete mít svícny a napusťte do něj vodu, aby při kontaktu s horkým voskem nepraskl. Velikost by však měla být taková, aby vám hořící svíčka voskový svícen nerozpustila.

svietnik3 Použijte ochranné rukavice, když budete balón namáčet do vosku.

svietnik4

Pokračování článku na další stránce