Banánové slupky jsou ideální peeling na pokožku obličeje

Banány jsou jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce na světě. Banánové slupky jsou skvělým produktem, který se nevyplatí ihned vyhodit. Můžete si z nich připravit hnojivo pro rostliny, ale také je můžete využít jako efektivní peeling na svou pokožku. Existuje hned několik problémů, se kterými vám slupky pomohou. A navíc vám i hodně pomohou v určitých ohledech.

Zmírňují ekzém, akné a lupénku

Banánové slupky pomáhají se zmírněním svědění a zánětu při kožních onemocněních, např. při lupénce, akné nebo ekzému. Stačí, když si postižená místa budete třít vnitřní stranou slupek třikrát denně po dobu dvou po sobě jdoucích dnů. Trochu peelingu si klidně nechce na obličeji i přes noc.

Pixabay

Odstraňuje pytle pod očima

Banány jsou bohaté na draslík. Ten vám pomůže s odstraněním přebytečné soli z pokožky. Stačí, když si odříznete dva kousky slupky a položíte je na váčky pod očima. Tmavých kruhů pod očima se s nimi snadno zbavíte. Nechte je tam klidně celou noc a ráno budete vypadat velmi svěží.

Chrání pokožku před UV zářením

Banánové slupky obsahují také vitamín C a mnoho antioxidantů. Díky tomu se můžete vyhnout mnoha poškozením pleti, včetně poškození od UV záření během letních měsíců. Stačí, když si kůrou potřete pokožku obličeje a potom můžete klidně vyrazit ven na slunce.

Pixabay

Hydratace pokožky

Máte problémy se suchou pokožkou? Pomůže vám s tím draslík obsažený ve slupkách. Slupku nakrájejte na menší kousky a vnitřní stranou si potřete kůži. Ihned pocítíte, že je nádherně hydratovaná. Když tento proces budete pravidelně opakovat, problémů se zbavíte nadobro.

Snižuje projevy stárnutí

Proti vráskám a dalším projevům stárnutí nepotřebujete drahé krémy. Spolehněte se na banánové slupky. Stačí, když si potřete vnitřní stranou slupek obličej a necháte tam látky působit po dobu 30 minut. Poté si opláchněte obličej a opatrně ho osušte ručníkem na obličej.

Poznámka: Dbejte na to, aby byla i banánová slupka důkladně omytá z vnější strany, když si banán přinesete domů z obchodu.