Baví vás historické filmy s válečnou tématikou? Máme pro vás top 10 filmů, které musíte vidět! -
Menu

Baví vás historické filmy s válečnou tématikou? Máme pro vás top 10 filmů, které musíte vidět!

Historické události by se rozhodně měly připomínat a toto platí 2x tak pro období II. světové války a holocaust, aby se takové strašné činy už nikdy v budoucnu neopakovaly.

Filmové ztvárnění je pohodlná a přístupná metoda připomenutí víceméně úplně všem. I těm, kteří nemusí být zapáleni do dějepisu nebo nejsou vášnivými čtenáři. Připravili jsme si pro vás seznam 10 úžasných filmů ne stejnou tématiku a přesto je každý z nich jiný a unikátní. Rozhodně stojí všechny za zhlédnutí!

(filmy jsme v žebříčku řadili náhodně – číslo neodpovídá kvalitě filmu)

1) Sophiina volba (1982)

Název Sophiina volba zná snad úplně každý. Buď kvůli knize (William Styron) nebo filmu, díky kterému se tento název začal používat i jako fráze, kterou použijete ve chvíli, kdy čelíte těžkému, bolestivému rozhodování. Konkrétně v tomto světoznámém příběhu se musela matka rozhodnout, které z jejich dětí bude žít a které ne, což je naprosto nepředstavitelná a bolestivá volba. O hlavní roli se postarala skvělá Meryl Streep a za svůj neuvěřitelný výkon získala Oskara.

2) Život je krásný (1997)

Ochránit své dítě a ujistit ho, že je všechno v pořádku, když jste v koncentračním táboře je skoro nemožný úkol. I přesto se o to pokusil otec melého Giousé, když byli odvezeni do koncentračního táboru. Svému synovi se snaží namluvit,  že je to jen hra. Snaží se být pozitivní i v těch nejtěžších chvílích a dokázat, že život je opravdu krásný.

3) Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tento film je bezesporu jedním z nejsilnějších filmů z tohoto seznamu. Příběh vypráví o nacistickém důstojníkovi a jeho rodině, se kterou se musí přestěhovat mimo město. Malý chlapec (hlavní hrdina a syn důstojníka) si nemá s kým hrát a tak se vydá na průzkum. Narazí na „farmu“, jak říký koncentračnímu táboru a zde potká chlapce, který je stejně starý (Shmuel). Postupem času se z nich stanou dobří přátelé. Konec filmu je opravdu tragický a srdcervoucí. Poukazuje na to, jak i ti nejvíce nevinní (děti) lehce přišli o život.

4) Nashledanou, chlapci (1987)

Francouzský film od režiséra Louise Malla vypráví příběh 3 židovských studentů, kteří se ukrývají ve škole, která je okupovaná během II. světové války. Film je plný emocí a napětí. Herecké výkony jsou skvělé!

5) Saulův syn (2015)

Tento film je trochu silnější kafe v tom ohledu, že opravdu ukazuje, jakých zrůdných činů se může člověk dopustit na druhém člověku. Díky skvělému zpracování získal tento film hned několik významných ocenění.

6) Pojď a uvidíš (1985)

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
PR články

Do čeho investovat v roce 2020?

Máte k dispozici finanční prostředky navíc a rádi byste je v roce 2020 investovali? Pokud jste si jistí, že své finance nebudete…
Nezařazené

Pokud máte tyto dva ďolíčky nad zadečkem, jste opravdu neobyčejný!…

Říká se jim Venušiny ďolíčky, přičemž se jedná o malé kruhové prohlubně, které najdete ve spodní části zad, a to…
Nezařazené

Neuvěřitelný recept na přírodní viagru! Stačí vám 2 přísady! Jakmile…

Pro muže je jejich chlouba tím, co by vždy mělo být hodnoceno hlavně obdivně. Bohužel s rostoucím věkem klesá schopnost mužské…
Nezařazené

Plochého bříška a štíhlých nohou docílíte během 5 minut pomocí…

Toužíte po krásně štíhlé postavě, kterou vám budou všichni závidět? Chcete se dostat do formy na letní sezónu? Potřebujete rychlý…
Nezařazené

Tento jednoduchý trik zajistí, že vaše vlasy rychle rostou a…

Vlasy máme téměř všichni. Pravda, někteří jich mají méně a někteří více. Jsou lidé, kteří vlasy nemají žádné dobrovolně, nicméně…
Nezařazené

Zlatý recept na kašel na bázi mléka: tento horký lektvar…

Zima už je za námi, ale chladné počasí se stále místy drží. Mnohé lidi tak stále trápí nepříjemný kašel, který…