Benzin za 14, nafta za 18 Kč/litr. Ceny pohonných hmot nafukují státní daně!

Každý, kdo si v Německu natankuje, si musí uvědomit, že vysoké ceny na čerpacích stanicích jsou do značné míry způsobeny státními daněmi. V tomto článku se podíváme na to, jak těžce daně zatěžují ceny pohonných hmot a jaký dopad to má na řidiče.

Daně z pohonných hmot

Zdá se, že v Německu jsou daně spojené s pohonnými hmotami neúprosně vysoké. Při každém nákupu benzinu nebo nafty na čerpací stanici tvoří daně významnou část celkové ceny.

Ceny paliva jsou daňovým břemenem pro řidiče

Ceny benzínu a nafty v Německu jsou znatelně vysoké, což je pro mnoho řidičů frustrující. Většina z toho, co platí motoristé na pumpě, jde přímo do státní pokladny jako daň.

Čtěte také: Dostala varování od sousedů, stejně ale vešla do bytu. Co tam žena uviděla?

Shutterstock

CO2 daň: Zelený program zvyšuje ceny

Německo také zavedlo CO2 daň, která má financovat různé ekologické programy. Tato daň výrazně přispívá k dalšímu zvyšování cen pohonných hmot.

Protesty zemědělců a speditérů

V reakci na stále rostoucí ceny pohonných hmot se v Německu konaly rozsáhlé protesty zemědělců a speditérů. Tyto skupiny byly negativně postiženy zrušením zemědělské dotace na naftu.

Shutterstock

Protestní akce čerpacích stanic

Některé čerpací stanice v Německu se zapojily do protestů tím, že na stojanech s cenami ukázaly cenu paliva bez státních daní. To odhalilo, kolik skutečně řidiči přeplácejí kvůli daním.

Reakce a dopady protestů

Tyto protestní akce vyvolaly velké diskuse a upozornily na to, jak vysoké daně zvyšují ceny paliva. Ukázaly rozdíl mezi skutečnou cenou paliva a tou, kterou motoristé platí.