Beton dnes nahradí jakoukoliv kamennou, ale i dřevěnou dlažbu

Možná se budete divit, že ta žulová dlažba, kterou jste záviděli sousedovi, není vůbec žulová. Kámen, cihlu i dřevo dnes umí betonová dlažba zcela věrně imitovat. Pořídit se dá navíc levněji a nabízí mnohem lepší užitné vlastnosti i delší životnost než většina z těchto přírodních materiálů.

Jako z přírody a přitom z betonu

Venkovní dlažba z betonu je dnes schopna k nerozeznání napodobit i tak specifický materiál, jakým je dřevo. Dřevěné šlapáky by vám na zahradě uhnily do dvou až tří let. Stejně tak jako podlaha z desek. Na té by to navíc i pěkně klouzalo. Přitom Presbeton vyrábí svoji unikátní dlažbu Bark, která umí věrnou imitací dřeva nejen vydláždit větší plochy, ale napodobí i šlapáky ze dřeva či dřevěné palisády.

Podobně dokáže imitovat i další materiály. Dlažba Kobe vypadá jako žulové kostky, Lima připomíná dlažbu z pískovce, Dakar je ideální na šlapáky do trávníku, a dokonce dlažbou Steel naimitujete tradiční kapkový plech.

Čtěte také: Chcete mít krásnou zahradu nebo okolí domu? Tyto doplňky a estetické prvky vás musí ohromit. Stačí jenom trochu pletiva a věc, která se běžně válí všude okolo nás. Podívejte se na možné realizace

Betonová dlažba se však nemusí snažit pouze o imitaci přírodních materiálů

Skladební a zámková dlažba Presbeton nabízí i vlastní design, který se snaží zapadnout do všech moderních i tradičních stylů bydlení. Dlažba Historik například díky záměrně otlučenému vzhledu a poškrábanému povrchu perfektně dotvoří exteriér chalup či historických objektů. K dispozici je hned několik barevných variant. Dlažba H-e-x je zas řešením dokonale ladícím s moderní městskou architekturou. V nabídce zámkové dlažby však najdete i řadu ekonomických řešení. Ne každý si pro exteriér může dovolit zbytečně dražší řešení dláždění. Přitom i ta levnější, jakou je například zámková dlažba Paroli, vypadá velice efektně a poskytuje skvělou funkčnost vydlážděných ploch.

Bez obrubníků je efekt jen poloviční

Rozhodně se nesnažte ušetřit na obrubnících. Patří nejen na veřejné komunikace, ale měly by být rovněž součástí zpevněných ploch u rodinných domů. Jen tak dlažba perfektně drží a obrubník současně vytváří dokonalé linie kolem dláždění. Obrubníky lze využít i v zahradě. Presbeton opět přináší řešení v podobě jednoduchých betonových zahradních obrubníků i obrubníků, které napodobují dřevěné palisády nebo břidlicové lemy.