Běžná křižovatka dává mnoho řidičům výrazně zabrat

Pravidla silničního provozu jsou zavedená z prostého důvodu, činí provoz na vozovkách přehledným a organizovaným. Pokud by žádná taková pravidla neexistovala, nastal by na silnicích nevídaný chaos a docházelo by častěji i k nehodám. Pravdou však je, že některé velice vzdálené země, jako je například Indie, pojímají provoz na silnicích po svém. Tamní řidiči nerespektují žádné zákony a bezhlavě míří tam, kam potřebují. Jedinou možností, jak se v takové silniční džungli někam probojovat, je troubit na kolemjedoucí vozy. V naší zemi jsou ale pravidla silničního provozu pevně zakotvena, proto si je pojďte s námi oživit.

Standardní situace na křižovatce

Podívejte se na následující dopravní situaci na křižovatce. Otázka zní: kdo projede křižovatkou jako poslední? Bude to červené, modré, žluté, nebo zelené auto? Tento test je jakýmsi návratem do autoškoly. Zkušení řidiči si s touto situací ale hravě poradí a jistě budou vědět správný výsledek. Pakliže tápete, měli byste si rozhodně osvěžit pravidla silničního provozu, abyste nezpůsobili při takové reálné situaci dopravní nehodu. Přiložené video vám prozradí, jaká je správná odpověď.

Výsledek testu

Situace je vyřešena následovně: první křižovatkou projíždí auto červené, jelikož zelené a modré auto stojí před značkou Dej přednost v jízdě a žluté odbočuje doleva, tudíž musí nechat projet červené auto v protisměru. Pak současně projedou modré a žluté auto, míjejí se boky, a nakonec projíždí auto zelené. Uhodli jste tento jednoduchý test? Pak vám gratulujeme.

Čtěte také: Novinky přišly nedávno: Meghan a Harryho malý syn se nevyvíjejí správně – královský pár se rozhodl pro šokující řešení!

Jízda na křižovatkách

Křižovatky mohou být pro některé řidiče velkým oříškem, avšak mnohé situace usnadňují semafory a také dopravní značení. To musí nekompromisně řidič znát, tak jako pravidla silničního provozu. Ocitnou se totiž může i v situacích, kdy na křižovatce nebudou semafory, či žádné dopravní značky a bude muset použít své vědomosti. Jízda v autě by měla být bezpečná, neohrožující okolní vozy.