David Hampl
27 září, 2021

Alain Delon byl sex symbolem 60. až 80. let, jeho charisma lákalo do jeho náruče ženy, které toužily stát po jeho boku. Byl a stále je ikonou francouzského filmu. On ale sám má raději zvířata a svým vztahem k nim se nijak netají. Jak sám totiž říká: „Psí láska je bezpodmínečná, láska bez přemýšlení, zcela ryzí.“ Velký milovník zvířat je nejen jejich ochráncem, ale sám má pod patronátem pět útulků a stará se o osm zvířat. Pro ta, která již odešla do zvířecího nebe dokonce nechal zřídit hřbitov, na kterém jednou spočine mezi nimi.

Pochopení našel až u zvířat

Byl divoký a měl uhrančivý pohled, na projekcích jeho filmů fanynky omdlévaly a žen, které prošly jeho náručí by dnes někdo těžko spočítal. Jak on sám ale dnes říká, pravou lásku našel až u zvířat, která mu dokonale rozumějí. Dokonce těm, co jej už opustila, nechal zřídit hřbitov.

Dnes se tak nachází na kopci u jeho panství 45 náhrobků a uprostřed je hrobka určená pro něj samotného. Povolení k uložení svých ostatků od úřadů získal ještě za života, chce mít tak jistotu, že bude mezi těmi, co miloval a oni milovali jeho.

Bojovník za práva zvířat

Zvířata miloval od mládí, prvním jeho psem byla fenka dobrmana Gala, která jej naučila psům rozumět. Od té doby ví, jak se k nim chovat a nedopustí, aby jim někdo ubližoval. Už proto zasáhl a zaplatil výlohy spojené s případem sadistů, kteří v Pyrenejích polili psa a podpálili jej. Delon docílil, aby za svůj čin pykali a pes Mambo, oběť onoho činu, byl dokonce přítomen v soudní síni. Delon je velmi aktivním členem Spolku pro ochranu zvířat, ale nejen to.

Vojenský kabát pro zahřátí štěňat

Zatímco v mládí nosil vojenský kabát, aby při svých cestách nebo procházkách mohl pod ním poskytovat teplo a útočiště opuštěným štěňatům, dnes vynakládá velké finanční prostředky na zlepšení kvality jejich života.

Známý je příběh s kočkou, které někdo připoutal k autu tlapku, o kterou přišla. Delon neváhal zajistit vrtulníkem její převoz a záchranu. Dnes bydlí trojnohá kočička v jeho domě, kde si užívá jeho bezmezné pozornosti stejně jako ostatní zachráněná zvířata.

Sdílejte článek