Bílé spodní prádlo, košile nebo halenky jsou nádherné, ale musíte počítat s tím, že nevydrží bílé na věky. Již po pár vypráních nebude oblečení vypadat zcela nové. Naštěstí existuje mnoho domácích metod, které navrátí bělost vašim oděvům. Postačí vám přitom jen aviváž a dvě ingredience, které máte neustále v kuchyni. A vše bílé prádlo bude znovu sněhově bílé.

Jak vybělit zašedlé prádlo?

Nejefektivnější prostředky na bělení prádlo paradoxně nepatří mezi chemické prostředky. Domácí metody jsou mnohem lepší, skvěle fungují a jsou mnohem levnější. Použít můžete mléko, kefír, ocet, jedlou sodu nebo líh. Dnes se ovšem podíváme na trik, o kterém jste pravděpodobně ještě neslyšeli. Jeho výsledky jsou oslnivé a potřebujete jen 15 minut namáčení.

https://genialne.pl/

Jak vybělit spodní prádlo doma?

Připravte si plastovou misku a naplňte ji horkou vodou. Teplota by měla být tak vysoká, abyste v ní nenamočili ruce. Potom ve vodě rozpusťte dvě vrchovaté polévkové lžíce kuchyňské soli. Poté přidejte jednu velkou lžíci prášku do pečiva. Jakmile se obě ingredience rozpustí, přidejte malé množství své oblíbené aviváže a důkladně promíchejte.

Do této směsi vložte zašedlé prádlo, které chcete vybělit. Důkladně ho namočte. Dávejte si jen pozor, abyste se neopařili. Namočit můžete i krajkové prádlo, protože jí roztok nezničí. Nechte oděvy namáčet po dobu 15 minut. Potom kousky ručně vyperte. Dělejte to opatrně, abyste látku nepoškodili. Vodu bude šedá a vaše oblečení nádherně bílé.

https://genialne.pl/

Na staré oblečení vám nepomůže žádný trik

Nakonec prádlo vyperte v pračce jako obvykle. Efekt bude neuvěřitelný a postačí vám k němu jen pár minut a pár surovin. Tato metoda je skvělá pro každé zašedlé prádlo. Staré, vytahané oblečení ale nespraví. Některé kousky se jednoduše nevyplatí bělit, protože mají to nejlepší za sebou. Rozmyslete se, jestli vám práce a suroviny za to stojí. Anebo zda nepotřebujete nové prádlo.

Zdroj: genialne.pl

Sdílejte článek