Trendy v oblékání se neustále vyvíjejí a mnohdy si říkáme, jak je možné, že jsme něco takového nosili. Jsou věci, které bychom si dnes už neoblékli, ale v minulosti to bylo naprosto běžné. Pokud jste na některé bizardní trendy zapomněli, nebo o nich nevíte, tento text je přímo pro vás. Vše si zmapujeme a připomeneme.

Sukně Hobble

Sukně Hobble se dá přeložit jako takzvaná kulhavá sukně. Už tento název zní velmi bizarně. A tento kus oblečení takovým skutečně byl. Hitem byl na přelomu devatenáctého a dvacátého století a měla velmi podivný střih, s jakýmsi korzetem až ke kolenům. Cílem bylo, aby ženy byly pomalejší. Chodit v něčem takovém však nebylo ani příjemné, ani nijak pohodlné.

Podprsenka Symington

Šlo o zajímavý styl podprsenky, která se vyznačovala tím, že měla na svých stranách šněrování. Ta měla mít praktickou funkci, třeba v případě nesouměrnosti ženských ňader. Kladem mělo být snadné ovládání a dokonalé padnutí těm ženám, které měly chlapeckou postavu. Později se od této podprsenky upustilo, ale podobný střih, bez šněrování, však můžeme znát dodnes.

Malé nohy

Čím menší měla žena nohu, tím lépe. Tento trend pochází z Číny, z období 18. století. Zde se dokonce ženám různě deformovaly a vázaly nohy, aby byly skutečně co možná nejmenší. Byla to velmi bolestivá procedura, kterou však vyžadovaly některé tradice. Dodejme, že trend malých nohou se dostal i do Evropy, ne však v tak bolestivém provedení. I dnes se setkáte se ženami, kterým vadí jejich velké nohy a klidně si koupí o číslo menší boty, jen aby jim to slušelo.

Krinolína

Tento trend byl populární hlavně v polovině devatenáctého století, ale nutno říci, že bychom jeho oblinu mohli pozorovat i nedávno. Jedná se o jakousi vyztuženou spodničku, díky které spodní část šatů má tvar trychtýře, který si drží. A že je tento styl dávno minulostí? Ne stoprocentně, jelikož pokud jde o různé svatební šaty, trvají na tomto stylu některé nevěsty stále.

Sdílejte článek