Bolí Vás často záda? Zapomeňte na prášky, injekce a jiné nezabírající metody moderní léčby. Raději zvolte tento komplex cvičení. Kdo ho vyzkoušel, ten byl po pár dnech bez bolesti. Jak je to možné? -
Menu

Bolí Vás často záda? Zapomeňte na prášky, injekce a jiné nezabírající metody moderní léčby. Raději zvolte tento komplex cvičení. Kdo ho vyzkoušel, ten byl po pár dnech bez bolesti. Jak je to možné?

Posaďte se, narovnejte záda, ruce položte na nohy a vytáhněte hlavu (krk) nahoru. Cítíte, jak se Vám napínají svaly na krku? Postupně naklánějte hlavu na levou a pravou stranu do úhlu 45°.

Pomalu začněte snižovat bradu směrem k hrudníku. Ruce složte do zámku a položte je na zadní stranu hlavy. Pomalu a lehce otočte krkem doprava a následně doleva, jako byste tahali krční obratle. Je velmi důležité, abyste v žádném případě nevyvíjeli zbytečný nátlak rukou na krk. Toto cvičení je potřeba provádět lehce, hladce a bez jakéhokoliv násilí. Stačí používat jen vlastní váhu rukou. Postupně byste měli cítit, jak se páteř začíná uvolňovat.

Cvičení 2

Další cvičení je následující. Sundejte ruky z temena hlavy a položte je na kolena.  Pokračujte v lehkých pohybech krku, tentokrát ale nahoru a dolů. Zbytečně hlavou neházejte, ale plynule jí pohybujte. Při pohybu nahoru se nadechujte a při pohybu dolů k bradě vydechujte.

Vezměte dlaň a středem ji položte do oblasti mezi obočím. Lehce dlaní začněte tlačit proti hlavě, a přitom se snažte pomocí krčních svalů tomuto tlaku odolat. Během tohoto cvičení by měli být protaženy a posíleny svaly krční páteře. V případě, že ucítíte bolest, ihned s tímto cvičením přestaňte, ať nedojde k zablokování krční páteře. Stejným postupem proveďte cvičení i ze stran. To znamená, že střed dlaně položíte na levé a následně pravé ucho a pokusíte se krčními svaly odolávat tlaku.

Cvičení 3

Pro zdravý a silný krk je velmi prospěšné následující cvičení. Bradou táhněte k hrudníku, a přitom páteří provádějte vlnovitý pohyb směrem dopředu.

Pravou rukou uchopte levé rameno a vydržte v této pozici po dobu 10 sekund. Stejný postup opakujte pro druhé rameno. Jedná se o jednoduché cvičení, které snadno uvolní svalové napětí v krku. Lze ho provádět kdykoliv během dne i ve stoje (v kanceláři, ve frontě). Ideální cvičení pro lidi, kteří tráví většinu svého dne u počítače. Právě nesprávná pozice hlavy při sezení u počítače je zdrojem mnohých problémů.

Cvičení 4

Ruce složte opět v zámek a natáhněte je co nejvíce nad hlavu. Ramena přitahujte k uším a bradu volně spusťte k hrudníku. Zkuste v této pozici vydržet 1-2 minuty. Brzy poznáte, že se jedná nejen o protahovací pozici, ale také o relaxaci.

Tentokrát se postavte na chodidla a hrudníkem se pokuste dostat se mezi kolena. Opět složte ruce do zámku a dejte je za hlavu. Zkuste se pokusit maximálně uvolnit hlavu a krk. Po chvilce byste měli začít cítit, jak se Vaše páteř uvolňuje.

Budete-li tato jednoduchá cvičení pravidelně a poctivě provádět, brzy sami poznáte, jak pozitivní účinky na Vaše tělo mají.

1
2
RECEPTY

Kynuté knedlíky na páře jsou měkké jako pavučinka: TOP recept…

Příprava domácího kynutého knedlíku představuje pro spoustu hospodyněk začátečnic doslova peklo. Správné zpracování těsta, dostatečná doba kynutí a čas vaření…
ZAJÍMAVOSTI

Důležitá informace pro každého, kdo má doma kočku nebo kocoura:…

Kočky jsou velice specifická stvoření s jedinečnými vlastnostmi. Těžko říct, čím to je, možná jsou na vině jejich předci, kočkovité…
RECEPTY

Vesnické řízky dle mé prababičky: Dělala jsem je takto celý…

Rady našich babiček jsou nesmrtelné. Jen se zamysleme a přiznejme si, kolik jejich moudrosti využíváme i dnes, v moderní době,…
ZAJÍMAVOSTI

Retro Melta má zázračné účinky na naše zdraví i chuťové…

Pamatujete si, kdy jste jako děti sedávaly u své babičky a dědečka a popíjely lahodnou meltu se šlehačkou? Pokud ano,…
ZÁBAVA

To jste ještě neviděli: Pes drží kolo svého majitele, aby…

Většina z nás miluje psy a obdivuje jejich loajalitu k člověku. Pro většinu z nás jsou psi plnoprávným členem rodiny a provází nás…
ZE ŽIVOTA

DNES RÁNO: Bezdomovec vrátil peněženku plnou peněz – neuvěřitelné, co…

Bezdomovectví je závažný problém, se kterým se v menší či větší míře potýkají všechny země světa. Zároveň je velice obtížné odhadnout,…