Bolí Vás často záda? Zapomeňte na prášky, injekce a jiné nezabírající metody moderní léčby. Raději zvolte tento komplex cvičení. Kdo ho vyzkoušel, ten byl po pár dnech bez bolesti. Jak je to možné? -
Menu

Bolí Vás často záda? Zapomeňte na prášky, injekce a jiné nezabírající metody moderní léčby. Raději zvolte tento komplex cvičení. Kdo ho vyzkoušel, ten byl po pár dnech bez bolesti. Jak je to možné?

Žijeme v době, ve které čím dál častěji, zapomínáme na pohyb, a sedavý způsob života se stává životním stylem většiny populace. Z toho důvodu je naše tělo náchylnější k deformacím a vznikají tak různé zdravotní problémy. Bolest zad patří v současné době k jedním z nejčastějších trápení většiny lidí. Prosedíme více jak 8 hodin denně u počítače, neustále držíme v ruce telefony, čímž nutíme už tak unavený krk k nepřirozeným pozicím. Vznikají tak potíže, které jsou velmi často spojené s velmi nepříjemnými bolestmi, a dokáží nám znepříjemnit nejeden hezký okamžik.

Zdroj bolesti

Bolest zad může vznikat v souvislosti s:

 • náročným zaměstnáním
 • nesprávným sezením a držením těla
 • stresem

Většinou tak vznikají bolesti krku, ramen a hlavy. Každopádně všichni, kdo se s těmito bolestmi setkali, jistě ví, jak nesnesitelná bolest to dokáže být.

Řešením je cvičení

Jak se takových problémů zbavit? Ideální řešení je začít pohybem u sebe samého. Ideální variantou je pravidelná lekce jógy. Jenomže ne všichni máme každý den čas trávit hodinu až dvě na lekcích. Z toho důvodu byl vytvořen skvělý komplex cvičení, který v sobě zahrnuje jógové pozice, které procvičí, protáhnou a posílí části:

 • krku
 • hlavy
 • a ramen

Jde o výbornou formu terapie, která se může stát báječnou součástí Vašeho každodenního života. Stačí jen chvilka klidu, pozornosti na cvičení, a poznáte, jak Vám tyto cviky zpříjemní život. Odstraní bolest kloubů, ztuhlost svalů a zlepší pružnost celé horní části těla.

Jóga pro páteř a záda

Ideálním způsobem na procvičení často bolavých partií je jóga. Tento vytvořený soubor cvičení, zaměřený na záda a páteř, Vám pomůže odstranit napětí v hlavě, krku a ramenou. Jde o velmi jednoduchý systém, který Vám zabere velmi krátký čas. Stačí Vám k tomu jen:

 • prostorné a tiché místo
 • podložka
 • 10 minut denně
 • chuť zbavit se bolesti

Doporučuje se cvičení provádět buď ráno chvíli po probuzení nebo k večeru po práci. Máte-li možnost, určitě doplňte cvičení o relaxační hudbu, která Vám tyto okamžiky dokáže zpříjemnit. Zacvičíte si a navíc si odpočinete, což je v dnešní uspěchané době potřeba. Samozřejmě lze cvičení provádět kdykoliv i během dne. Máte-li možnost na chvíli si odpočinout, neváhejte a protáhněte se. Vaše tělo se Vám jistě brzy s radostí odvděčí.

Soubor cvičení

Je velmi důležité, abyste se při cvičení cítili dobře. Z toho důvodu zvolte pozici, která je pro Vás pohodlná. Je ovšem potřeba, abyste při cvičení drželi záda rovně. Doporučují se pozice:

 • orientální lotosová
 • klečení na kolenou a současné sezení na patách
 • sezení na malé židli

Nedokážete-li zaujmout lotosovou pozici, nic se neděje. Vhodnou variantou je právě klek na kolenou se sezením na patách. Je-li pro Vás problém udržet v těchto pozicích záda rovná, můžete využít židli s opěrkou. Nicméně to berte jen jako začátečnickou pomůcku a vodítko. Časem a pravidelným cvičením zjistíte, že již židli potřebovat nebudete.

Zaujměte pohodlnou pozici, uvolněte se a pomalu začněte provádět jednotlivá cvičení za sebou. Snažte se přitom každý pohyb procítit. Samozřejmě je také velmi důležité dýchání. Dýchejte zhluboka a pozvolně.

Cvičení 1

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
RECEPTY

Kynuté knedlíky na páře jsou měkké jako pavučinka: TOP recept…

Příprava domácího kynutého knedlíku představuje pro spoustu hospodyněk začátečnic doslova peklo. Správné zpracování těsta, dostatečná doba kynutí a čas vaření…
ZAJÍMAVOSTI

Důležitá informace pro každého, kdo má doma kočku nebo kocoura:…

Kočky jsou velice specifická stvoření s jedinečnými vlastnostmi. Těžko říct, čím to je, možná jsou na vině jejich předci, kočkovité…
RECEPTY

Vesnické řízky dle mé prababičky: Dělala jsem je takto celý…

Rady našich babiček jsou nesmrtelné. Jen se zamysleme a přiznejme si, kolik jejich moudrosti využíváme i dnes, v moderní době,…
ZAJÍMAVOSTI

Retro Melta má zázračné účinky na naše zdraví i chuťové…

Pamatujete si, kdy jste jako děti sedávaly u své babičky a dědečka a popíjely lahodnou meltu se šlehačkou? Pokud ano,…
ZÁBAVA

To jste ještě neviděli: Pes drží kolo svého majitele, aby…

Většina z nás miluje psy a obdivuje jejich loajalitu k člověku. Pro většinu z nás jsou psi plnoprávným členem rodiny a provází nás…
ZE ŽIVOTA

DNES RÁNO: Bezdomovec vrátil peněženku plnou peněz – neuvěřitelné, co…

Bezdomovectví je závažný problém, se kterým se v menší či větší míře potýkají všechny země světa. Zároveň je velice obtížné odhadnout,…