Vůbec netušili co jejich koně dělají ve stájích, dokud tam neumístili kamery. Tento kůň je aktuálním hitem celého internetu

To, že je kůň chytré zvíře, víme. Ne nadarmo se využívá jak k práci, tak třeba k terapii. Pokud nějakou kobylku vlastníte, víte, že vás dokáže vždycky překvapit a pokaždé něčím jiným. To se stalo i majitelům kobylky jménem Mariska v Michiganu. Každé ráno našli své koně vypouštěné na pastvě, i přesto, že je každý večer zavírali. Nevěděli, jak se tam dostali a podezřívali děti. Potom se ale rozhodl, že nainstalují kameru a konečně se dozvěděli co se to u nich doma děje.

Chytrý kůň jménem Mariska

Zjistili tak, že jejich čtyřnohý miláček otevírá dveře všem kolegům ve stájích. Pro Marisku není problém otevřít si prostor, kde najde spousty krmení, které teď opravdu potřebuje, protože je březí. Není proto divu, že když majitelka této krasavice dbá na její postavu, najde si jídlo sama. Žádný problém, ji nedělá ani pultový mrazák. Zkrátka otevře si, to co chce a nikdo ji v tom nezabrání! Mariska je Fríský kůň, černý, ušlechtilý, velmi inteligentní a elegantní tvor.

Nejkrásnější pohled na svět

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. A je to pravda. Kůň je velmi inteligentní zvíře a využívá se nejen k práci, ale také pomáhá léčit. Je to zvíře, které neskutečně obohatí váš život. I když neumí mluvit, vždy budete vědět, jak se kůň cítí. Koně můžeme využívat nejen k rekreačnímu ježdění nebo práci, ale také k léčebným účelům. Co víte a nevíte o hippoterapii?

Čtěte také: Tato žena našla při slepicích jedno neobvyklé vajíčko. Když ho doma rozbila, čekalo ji neuvěřitelné překvapení!

  • Cvičení, které by mělo trvat alespoň 20 minut
  • Využívá se např. při DMO
  • Může se s ní začít již ve dvou měsících
  • Trvat by měla alespoň tři měsíce

Základním principem této léčebné metody je to, že při jízdě se pohyb koně přenáší na tělo nemocného a tím je stimulován nervový systém jezdce. Při této terapii se nevyžívá sedla, ale jen podložky, tak aby byla terapie efektivní.  U hippoterapie musí být vždy přítomný terapeut, který má na starosti to, jakým způsobem terapie probíhá, jak dlouho a jaké cvičení má postižený provádět. Využití hippoterapie je poměrně široké. Jak už jsme zmínili, využívá se u dětí s dětskou mozkovou obrnou, ale také u dětí s různými genetickými vadami, případně neurologickým problémy. Tato léčebná metoda není jen výsadou dětí, využívá se také u dospělých po cévní mozkové příhodě, úrazech nebo u lidí s roztroušenou sklerózou. Hippoterapie se nevyužívá, pokud má daný člověk strach z koní nebo například trpí zvýšenou lámavostí kostí. Tato terapie je účinná pouze tehdy, pokud je správně naindikována. Pacient nesmí být unavený, veškerá snaha pak ztrácí smysl. Už jste někdy jeli na koni, a jaký jste z toho měli pocit? Měli jste někdy zkušenost se samotnou léčebnou metodou a pomohla vám? Určitě vyzkoušejte alespoň jízdu, stojí to za to! Kdo koně má doma, ví, že je to láska na celý život a když potom máte doma vynalézavce, jako je Mariska, je to o to hezčí a zábavnější.