Až si přečtete proč tento muž přišel na pohřeb svého nejlepšího kamaráda v zelených šatech, ukápne Vám slza lásky -
Menu

Až si přečtete proč tento muž přišel na pohřeb svého nejlepšího kamaráda v zelených šatech, ukápne Vám slza lásky

O prvním dojmu jistě každý slyšel. Dáváme si na něm záležet, když jdeme na pohovor do zaměstnání nebo když se máme setkat s nějakým důležitým člověkem. První dojem se totiž vytváří na základě toho, co je v danou chvíli u druhého člověka viditelné či slyšitelné. Ano, první dojem je v dnešním světě velmi důležitý, mnoho lidí bohužel prvnímu dojmu věří až příliš, což se ale ne vždy ukáže jako správné. První dojem je totiž ovlivněn mnoha dílčími faktory, například emocemi, stereotypy, předsudky či okamžitým soudem založeným na zjednodušujících myšlenkách. Jinými slovy, je tedy často chybný.

Chyba prvního dojmu

Pokud při pohledu na následující fotky dáte pouze na svůj první dojem, pravděpodobně si budete říkat, co je to za člověka, když přijde na pohřeb svého blízkého oblečen naprosto nevhodně. Jenže to je právě soud ovlivněný chybou prvního dojmu. Prvním dojmem vytvořeným pouze na základě zevnějšku, bez znalosti detailů celého příběhu, který se za fotografiemi skrývá. A za těmito na první pohled šokujícími fotkami se skrývá opravdu silný a obdivuhodný příběh opravdového přátelství svou mladých mužů.

Přátelství až za hrob

Kevin Elliot a Barry Delaney byli jako bratři, nejlepší přátelé. Když se Kevin rozhodl zúčastnit mise v Afghánistánu, požádal z legrace svého kamaráda, aby mu, pokud na misi zemře, šel na pohřeb v těch co možná nejošklivějších a nejbláznivějších šatech. Barry to tehdy považoval za pouhý žert a souhlasil. Bohužel o tři roky později se žert změnil v realitu. Kevin Elliot v Afghánistánu opravdu zemřel. Barry si vzpomněl na svůj slib a rozhodl se jej z úcty a lásky ke svému příteli splnit, i když si byl dobře vědom toho, že se možná setká s velmi rozporuplnými a nechápajícími reakcemi okolí.

Barevný pohřeb

Pohřeb je totiž vnímaný jako velmi vážná a formální záležitost, která vyžaduje odpovídající oblečení. Smrt blízkého člověka je okamžik plný zármutku a poslední věcí, kterou můžeme udělat, je projevit danému člověku úctu – a to i prostřednictvím oblečení. Oblečení by mělo být konzervativní, bez jakýchkoli experimentů. Pro muže se za nejvhodnější považuje klasický oblek v černé barvě, bez lesku a vzorů, jednoduchá košile a černá kravata. I ženy by měly zvolit černé elegantní oblečení, například černé šaty či kostým pod kolena a černé punčochy. Ramena by měla být zakrytá, doplňky jednoduché a decentní. To vše Barry věděl, ale slib je slib a bylo také to jediné, co mohl ještě pro svého mrtvého přítele udělat.
Bláznivé fotografie, na kterých vidíme zlomeného plačícího Barryho v sytě žlutých ženských minišatech, svítivě růžových podkolenkách a tmavých sportovních botách, jsou tedy vlastně důkazem toho, jak silné a upřímné přátelství mezi nimi bylo a jak hluboce Barryho ranila Kevinova smrt.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Jak dopadla miss Eleonora Kondratyuková, která byla před lety obětí…

Krásné ženy jsou po celém světě. A pravidelně mohou soutěžit i o titul miss. Stejně na tom byla i tato…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…
ZE ŽIVOTA

Stačí málo, a zjistíte, jaký máte osud. Jste zvědaví, co…

Jste takoví, že věříte na určitá „ svědectví“ nebo jste pesimisti a nevěříte vůbec ničemu? Každý něčemu věří, jen je…
ZE ŽIVOTA

Otec se synem udělali hrůzný čin. Zabili spící a zcela…

Myslivost nemá tradici jenom u nás, ale i jinde na světě. Třeba na Aljašce, které se týká právě tento článek.…
ZE ŽIVOTA

Tento známý a úspěšný psychiatr sepsal a konečně publikoval svých…

Ne každý lékař se zabývá jenom fyzickým zdravím. Nelze zapomínat také na zdraví psychické, které je v dnešní době také velmi…
ZE ŽIVOTA

Tato studie potvrdila slova většiny rodičů. Druhé dítě je jiné,…

Konečně se objevila studie, která potvrzuje slova rodičů dětí po celém světě. Ti rodiče, kteří mají dva potomky totiž shodně…