Až si přečtete proč tento muž přišel na pohřeb svého nejlepšího kamaráda v zelených šatech, ukápne Vám slza lásky -
Menu

Až si přečtete proč tento muž přišel na pohřeb svého nejlepšího kamaráda v zelených šatech, ukápne Vám slza lásky

O prvním dojmu jistě každý slyšel. Dáváme si na něm záležet, když jdeme na pohovor do zaměstnání nebo když se máme setkat s nějakým důležitým člověkem. První dojem se totiž vytváří na základě toho, co je v danou chvíli u druhého člověka viditelné či slyšitelné. Ano, první dojem je v dnešním světě velmi důležitý, mnoho lidí bohužel prvnímu dojmu věří až příliš, což se ale ne vždy ukáže jako správné. První dojem je totiž ovlivněn mnoha dílčími faktory, například emocemi, stereotypy, předsudky či okamžitým soudem založeným na zjednodušujících myšlenkách. Jinými slovy, je tedy často chybný.

Chyba prvního dojmu

Pokud při pohledu na následující fotky dáte pouze na svůj první dojem, pravděpodobně si budete říkat, co je to za člověka, když přijde na pohřeb svého blízkého oblečen naprosto nevhodně. Jenže to je právě soud ovlivněný chybou prvního dojmu. Prvním dojmem vytvořeným pouze na základě zevnějšku, bez znalosti detailů celého příběhu, který se za fotografiemi skrývá. A za těmito na první pohled šokujícími fotkami se skrývá opravdu silný a obdivuhodný příběh opravdového přátelství svou mladých mužů.

Přátelství až za hrob

Kevin Elliot a Barry Delaney byli jako bratři, nejlepší přátelé. Když se Kevin rozhodl zúčastnit mise v Afghánistánu, požádal z legrace svého kamaráda, aby mu, pokud na misi zemře, šel na pohřeb v těch co možná nejošklivějších a nejbláznivějších šatech. Barry to tehdy považoval za pouhý žert a souhlasil. Bohužel o tři roky později se žert změnil v realitu. Kevin Elliot v Afghánistánu opravdu zemřel. Barry si vzpomněl na svůj slib a rozhodl se jej z úcty a lásky ke svému příteli splnit, i když si byl dobře vědom toho, že se možná setká s velmi rozporuplnými a nechápajícími reakcemi okolí.

Barevný pohřeb

Pohřeb je totiž vnímaný jako velmi vážná a formální záležitost, která vyžaduje odpovídající oblečení. Smrt blízkého člověka je okamžik plný zármutku a poslední věcí, kterou můžeme udělat, je projevit danému člověku úctu – a to i prostřednictvím oblečení. Oblečení by mělo být konzervativní, bez jakýchkoli experimentů. Pro muže se za nejvhodnější považuje klasický oblek v černé barvě, bez lesku a vzorů, jednoduchá košile a černá kravata. I ženy by měly zvolit černé elegantní oblečení, například černé šaty či kostým pod kolena a černé punčochy. Ramena by měla být zakrytá, doplňky jednoduché a decentní. To vše Barry věděl, ale slib je slib a bylo také to jediné, co mohl ještě pro svého mrtvého přítele udělat.
Bláznivé fotografie, na kterých vidíme zlomeného plačícího Barryho v sytě žlutých ženských minišatech, svítivě růžových podkolenkách a tmavých sportovních botách, jsou tedy vlastně důkazem toho, jak silné a upřímné přátelství mezi nimi bylo a jak hluboce Barryho ranila Kevinova smrt.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
ZE ŽIVOTA

Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
ZE ŽIVOTA

Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
ZE ŽIVOTA

Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
ZE ŽIVOTA

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
ZE ŽIVOTA

Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás…

Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď…