Buďte jiným, mnohem lepším člověkem. Po přečtení tohoto článku velmi rychle změníte své priority a zjistíte, co je v životě skutečně důležité. Tento pravdivý příběh z nemocničního lůžka je opravdu dojemný! -
Menu

Buďte jiným, mnohem lepším člověkem. Po přečtení tohoto článku velmi rychle změníte své priority a zjistíte, co je v životě skutečně důležité. Tento pravdivý příběh z nemocničního lůžka je opravdu dojemný!

Lidský život je plný překvapení, radosti, štěstí, ale také bolesti v nemoci. Je ovšem důležité proti bolesti umět bojovat a nenechat se jí úplně odrovnat. Mnohem krásnější je, když u sebe po dobu nemoci, máte někoho, kdo chce pomoci a udělat Vám radost, navzdory tomu, že třeba sám nemůže. To je potom jeden z největších výrazů lidství, rozdávat radost a povzbuzovat. A přesně o tom je tento krásný článek, který Vás pravděpodobně donutí k silnému zamyšlení. K zamyšlení tak velkému, že Vám to pravděpodobně přetransformuje myšlení, záleží, kolik si z toho vezmete. Každopádně stojí tento krátký, ale silný článek za přečtení.

Kde, kdo a co

O čem vůbec následující příběh pojednává a kdo v něm hraje hlavní roli? Příběh je o neskutečné síle, odvaze, touze pomáhat, a především lásce k bližnímu svému. Vše se odehrává v nemocničním pokoji, kde jsou pouze jen dvě postele a okno. I tak se zde stane něco krásného, dojemného a hodného k zamyšlení.

Hlavními představiteli jsou dva starší muži, kteří se ocitli právě ve zmíněném pokoji na dvou postelích. Bohužel jsou oba dva vážně nemocní a nemohou se téměř hýbat. Mají ovšem to štěstí, že skončili na pokoji spolu, neboť to, co jeden udělá a druhý zažije, je opravdu něco výjimečného.

Dva muži si padli do oka

Jeden z mužů má tu výhodu, že si každý den může na hodinu sednout na křesílko u zdi, aby mu odtekla nahromaděná tekutina z plic. Samozřejmě, že toho využívá, neboť tělo potřebuje aspoň trochu pohybu, když jinak celé dny proleží. Naštěstí je jeho křesílko umístěno u okna, takže se každý den mlže aspoň tu jednu hodinu radovat z toho, co se děje venku.

Druhý muž takové štěstí nemá, neboť mu to nedovolí jeho nemoc. Proleží tedy celé dny v posteli na zádech, a jediné co mu zbývá je jeho vlastní představivost. Oba muži si ovšem velmi padli do oka a dokáží si naštěstí propovídat celé hodiny, takže jim čas utíká velmi rychle a zároveň hezky. Povídají si o:

  • svých manželkách
  • domovech
  • práci
  • službě v armádě a mnohém jiném

Hodinka za oknem umí divy

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
ZE ŽIVOTA

Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
ZE ŽIVOTA

Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
ZE ŽIVOTA

Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
ZE ŽIVOTA

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
ZE ŽIVOTA

Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás…

Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď…