Buďte jiným, mnohem lepším člověkem. Po přečtení tohoto článku velmi rychle změníte své priority a zjistíte, co je v životě skutečně důležité. Tento pravdivý příběh z nemocničního lůžka je opravdu dojemný! -
Menu

Buďte jiným, mnohem lepším člověkem. Po přečtení tohoto článku velmi rychle změníte své priority a zjistíte, co je v životě skutečně důležité. Tento pravdivý příběh z nemocničního lůžka je opravdu dojemný!

Lidský život je plný překvapení, radosti, štěstí, ale také bolesti v nemoci. Je ovšem důležité proti bolesti umět bojovat a nenechat se jí úplně odrovnat. Mnohem krásnější je, když u sebe po dobu nemoci, máte někoho, kdo chce pomoci a udělat Vám radost, navzdory tomu, že třeba sám nemůže. To je potom jeden z největších výrazů lidství, rozdávat radost a povzbuzovat. A přesně o tom je tento krásný článek, který Vás pravděpodobně donutí k silnému zamyšlení. K zamyšlení tak velkému, že Vám to pravděpodobně přetransformuje myšlení, záleží, kolik si z toho vezmete. Každopádně stojí tento krátký, ale silný článek za přečtení.

Kde, kdo a co

O čem vůbec následující příběh pojednává a kdo v něm hraje hlavní roli? Příběh je o neskutečné síle, odvaze, touze pomáhat, a především lásce k bližnímu svému. Vše se odehrává v nemocničním pokoji, kde jsou pouze jen dvě postele a okno. I tak se zde stane něco krásného, dojemného a hodného k zamyšlení.

Hlavními představiteli jsou dva starší muži, kteří se ocitli právě ve zmíněném pokoji na dvou postelích. Bohužel jsou oba dva vážně nemocní a nemohou se téměř hýbat. Mají ovšem to štěstí, že skončili na pokoji spolu, neboť to, co jeden udělá a druhý zažije, je opravdu něco výjimečného.

Dva muži si padli do oka

Jeden z mužů má tu výhodu, že si každý den může na hodinu sednout na křesílko u zdi, aby mu odtekla nahromaděná tekutina z plic. Samozřejmě, že toho využívá, neboť tělo potřebuje aspoň trochu pohybu, když jinak celé dny proleží. Naštěstí je jeho křesílko umístěno u okna, takže se každý den mlže aspoň tu jednu hodinu radovat z toho, co se děje venku.

Druhý muž takové štěstí nemá, neboť mu to nedovolí jeho nemoc. Proleží tedy celé dny v posteli na zádech, a jediné co mu zbývá je jeho vlastní představivost. Oba muži si ovšem velmi padli do oka a dokáží si naštěstí propovídat celé hodiny, takže jim čas utíká velmi rychle a zároveň hezky. Povídají si o:

  • svých manželkách
  • domovech
  • práci
  • službě v armádě a mnohém jiném

Hodinka za oknem umí divy

Jak už jsme psali výše, jeden z mužů měl to štěstí, že každý den mohl strávit hodinu v křesílku a pozorovat svět z okna. Byla to pro něj nevýslovná radost, o kterou se velmi rád dělil se svým novým kamarádem. Vždy, když odpoledne seděl u okna, vykládal svému spolubydlícímu vše, co se za oknem dělo, a nebylo toho málo. Ležící muž byl radostí bez sebe. Vždy když sedící muž začal vykládat o ději venku, ležící muž jako by najednou ožil. Jeho svět se rozšířil a byl oživen o veškerou tu aktivitu a barvy venkovního světa.

Nádhera za oknem

Sedící muž uměl navíc nádherně vyprávět, takže ležící muž si mohl krásně vybavovat a představovat veškerou tu nádheru, která za oknem probíhala, například:

  • park s krásným jezírkem, na kterém si hrály kachny a labutě
  • děti si pouštěly lodičky na jezírku
  • procházky zamilovaných párů, které se držely za ruce
  • silueta města a mnoho dalšího

Námětů bylo opravdu spoustu, a ležící muž se každý den těšil až znovu přivře oči a začne si představovat tu nádhernou scenérii. Dokonce jednou sedící muž popisoval hudební průvod, který šel okolo. I přes to, že ležící muž neslyšel žádné zvuky, dokázal si to celé jasně představit.

Sedící muž umírá

Mezitím utekly dny, týdny a měsíce. Jednoho rána přišla do pokoje zdravotní sestra, aby muže zkontrolovala. V posteli blíž k oknu našla ovšem jen nehybné tělo. Pán, co tak krásně vykládal o ději za oknem, umřel během spánku. Jakmile bylo tělo muž odvezeno, požádal ležící muž sestru, zda by ho mohla přesunout na místo k oknu. Sestřička mu ráda vyhověla, a pak odešla. Jakmile byl v pokoji sám, zkusil se k oknu natáhnout, aby tu krásu mohl spatřit na vlastní oči.

Ležící muž se dozvídá pravdu a je dojat

Nestačil se ovšem divit, neboť za oknem byla jen prázdná zeď. Byl velmi zmatený, a proto se co nejdříve zeptal sestřičky, jak je to možné, že mu kamarád vykládal o takových krásných věcech? Dozvěděl se však, že muž byl celou dobu slepý, a tudíž nemohl nic z toho, co vykládal, spatřit. Muž tomu moc nerozuměl, ale sestřička mu řekla, že ho chtěl zřejmě jen povzbudit a potěšit v těžkých dnech.

Muže to samozřejmě velmi dojalo a rozplakal se. Uvědomil si totiž, že mu někdo, kdo ho téměř ani neznal, chtěl udělat radost jen tak, a sdílet s ním štěstí.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Tomuto chlapci nedali oběd, protože neměl peníze – jeho spolužák…

Malý Cayden je skutečně chlapcem, na kterého mohou být rodiče právem pyšní. A to z důvodu, co udělal. Jeho spolužák ve…
ZE ŽIVOTA

Mladá žena se po nehodě probudí. Ještě ale neví, že…

Někdy se život změní doslova během jediné minuty. Důležité ale je dokázat každou životní tragédii překonat a přizpůsobit se tomu,…
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…