Zvenku vysmívaný, ale při pohledu z blízka? I těm největším posměváčkům tuhne škodolibý úsměv na rtech, protože Angelo Mastroprietro vytvořil z jeskyně moderní dům se všemi technologickými výdobytky a v designu, který uhrane nejednoho interiérového architekta. Navíc zcela sám bez pomoci v horách u Worcestershiru ve Velké Británii, kam se odstěhoval z Austrálie.

V ráji ticha a přírody

Co vedlo tohoto „jeskynního muže“, jak mu okolí přezdívá k cestě z Austrálie do Británie k nastěhování do 250 milionů let staré jeskyně? Trnitou cestu započal Angelo Mastropietro v ordinaci australského lékaře, který úspěšnému podnikateli diagnostikoval po různých vyšetřeních nevyléčitelnou roztroušenou sklerózu. Angelo se rozhodl přehodnotit svůj dosavadní život založený na podnikání a vydělávání peněz ve stresujícím prostředí. Dokonce natolik, že se rozhodl přesídlit do Velké Británie, kde nalezl vysněné místo k životu.

Úkryt v „magické jeskyni“

Zatímco lidé jen nevěřícně kroutí hlavou, Angelo po prohlídce 700 let neobývaného prostoru věděl, že našel to pravé. Stalo se to právě během procházky lesem, když se rozpršelo a Angelo se schoval do jeskyně, která mu jeho slovy „připadala doslova magická“. Deset let po této epizodě s deštěm se rozhodl, že právě zde zakotví a vybuduje svůj domov. Odkoupil ji spolu s pozemkem za 62 tisíc liber (1,9 milionů korun) a dal se do práce.

8 měsíců dřiny stálo za to

Věděl, že přes své závažné onemocnění, zvládne vybudovat vysněný dům v přírodě, kde se bude cítit dobře a načerpá energii pro boj s chorobou. Tak se také stalo. Do rekonstrukce a vybavení svého jeskynního domu investoval v průběhu let dalších takřka 100 tisíc liber (3,1 milionu korun). Dům je vybaven jako každý jiný vším, co moderní člověk potřebuje. Má zavedenou vodu, elektřinu a disponuje internetovým připojením. Dominantou je krb, ale neméně působivý je dřevěný nábytek. Posezení na terase navíc skýtá maximální odpočinek v souladu s přírodou.

Sdílejte článek