Bývalá manželka Miloše Formana Věra Křesadlová slaví 80. narozeniny!

Věra Křesadlová, exmanželka legendárního filmového tvůrce Miloše Formana oslavila své osmdesáté narozeniny. Talentovaná herečka a umělkyně, která se proslavila nejen na divadelních prknech, ale i ve světě výtvarného umění. Nyní si užívá uznání za své unikátní lampy, jež nyní najdeme i mezi zdmi pražského Obecního domu.

Youtube.com

Oslava narozenin

Nedávná oslava jejích osmdesátin proběhla v intimní atmosféře za přítomnosti jejích nejbližších. S rodinami jejích synů, divadelních umělců Petra a Matěje Formanových, jejichž otcem je Miloš Forman. Také s jejím nejmladším synem Radimem, jehož otcem je Jan Kratochvíl, režisér známého divadla Semafor.

Herecká kariéra

Křesadlová, která si zahrála ve významných českých filmech, jako jsou Intimní osvětlení či Skřivánci na niti. A neplánuje svou uměleckou kariéru ukončit. I přes svůj věk se stále cítí plná energie a nedávno se objevila ve filmu Pohádky pro Emu. Vedle herecké kariéry se Křesadlová vrací ke své původní lásce, výtvarnému umění, konkrétně k tvorbě lamp ve stylu Tiffany, které začala vyrábět po návštěvě New Yorku v roce 1969.

Čtěte také: Jáhly: přírodní lék na aterosklerózu i na harmonizaci krevního tlaku

Facebook.com

Výroba lamp

Její ručně vyráběné lampy, které prvně spatřily světlo světa v jejím ateliéru s výhledem na řeku Sázavu, se nyní mohou pochlubit místem v interiérech po celém světě, včetně domova Michaela Douglase. Křesadlová nabízí možnost personalizace těchto lamp, aby dokonale pasovaly do jakéhokoli prostoru, na což reaguje rostoucí počet zájemců.

Youtube.com

Martina Formanová

Významnou gratulantkou při příležitosti osmdesátin se stala i Martina Formanová, která s Formanem sdílí dvojčata Andrewa a Jamese. Martina připomíná, že i přes smutnou událost, jakou byla Formanova smrt, se vztahy mezi jeho rodinami v USA a ČR ještě více prohloubily, což považuje za důležitou vzpomínku na společně prožité chvíle.