Čajové sáčky nevyhazujte. Když s nimi pohnojíte zahradu, budete překvapeni -
Menu

Čajové sáčky nevyhazujte. Když s nimi pohnojíte zahradu, budete překvapeni

Čaj je velmi populárním nápojem po celém světě. V souvislosti s jednoduchostí přípravy a také samotného pití se dnes čaj prodává v sáčcích. Ty obsahují danou směs, která se jenom zalije vodou, nechá se vylouhovat a nápoj je hotový. A co se děje následně se samotným sáčkem? U většiny lidí je to vždy stejné. Vezmou ho a vyhodí ho do koše. Nejedná se však o dobrý nápad, jelikož i vylouhovaný sáček má další využití. A to celkem velmi zajímavé.

Ideální pro vaši zahrádku

Málokdo to tuší, ale takový čajový sáček je velmi dobrým pomocníkem pro toho, kdo na své zahradě často a rád něco pěstuje. A to proto, že se dá použít jako velmi dobré hnojivo. Mnoha lidem to pochopitelně připadá zvláštní, ale pravda je taková, že to zase až tak zvláštní nebo divné není. Když daný nápoj pijete, proč byste s ním nemohli i hnojit? A dále nezapomínejte také na to, že obsahem sáčků jsou většinou jenom přírodní látky. A to hlavně čajové lístky, různé sušení ovoce, ale i plody a bobule, které jsou spojeny s výslednou chutí. Je tedy celkem jasné, že daný čaj neobsahuje nic špatného.

Kam umístit?

Mnoho lidí hojí tím způsobem, že hnojivo umístí na povrch samotné půdy a doufají, že se účinné látky začnou do půdy vsakovat. Nejedná se o post nejlepší, jelikož jakékoliv hnojivo by mělko zamířit spíše do hloubky. A to i případ daného čajového sáčku. Jeh obsah nehte přímo v něm a snažte se o to, aby byl čajový sáček zahrabán hlouběji, nejlépe v těsné blízkosti kořenů samotné rostliny. Díky tomu zajistíte, že bude v půdě zachováno mnohem více vody. Ideální je, když provázek sáčku necháte koukat nad zem, díky čemuž ho budete moci snáze najít a poté také snáze vytáhnout.

Ideální i při klíčení

Není to jenom klasické hnojení, kdy jsou čajové sáčky umístěny přímo do zeminy, k samotné rostlině. Zapomínat nelze také na fakt, že dané sáčky od čaje je možné efektivně využívat také ve chvíli, kdy potřebujete podpořit klíčení. U něho je postup vždy stejný a souvisí s vatou, stejně jako buničinou nebo papírovou utěrkou a dále dostatkem vody. A k tomu všemu je vhodné přidat i věc poslední, a to právě v podobě sáčku od čaje. I tady podpoříte mnohem lepší aktivitu a tím i větší počet budoucích rostlin.

Rostliny ochráníte také před domácími mazlíčky

Není nic horšího, než když zasejete nebo již pěstujete, dokonale se staráte o své záhony, ale celou vaši snahu následně zhatí domácí mazlíček. A to tím, že se po záhoně několikrát projde, nebo v něm bude dokonce také hrabat. Nejvíce toto dělají kočky a tak je na místě jim v tom pochopitelně zamezit. A jak na to? Není to zase až tak složité, jak si dnes mnoho lidí myslí. I tady pomůže sáček od čaje. Tím, že ho budete mít v záhoně jasně docílíte toho, že se budou vaše, ale i cizí kočky právě vašemu záhonu vyhýbat. Ideální volba pro každého.

Bojovník proti plevelu

Velkým unikátem čajových lístků je také to, že pomáhají přesně tak, jak potřebujete. Jsou dobrým hnojivem, které jasně zajistí, že budou rostliny růst přesně tak, jak by růst měly. Dále nezapomínejte na to, že přitom nedají šanci plevelu. Pokud nechcete zahradu stále okopávat a eliminovat drobný plevel, je sáček od čaje také dokonalým pomocníkem, na kterého je dlouhodobě spolehnutí.

Dobrá volba i pro kompost

Pokud nechcete hnojit jenom lokálně, neznamená to, že by vám sáčky od čaje byly k ničemu. I tady musíme jasně říci, že je samozřejmě využijete. A jak? Jednoduše je stačí hodit na klasický kompost, stejně jako je můžete hodit i do kompostéru. Uvidíte, že i zde dokážou udělat doslova zázraky. Nijak nevadí ani žížalám, které se tolik starají o dokonalý výsledek. Poté stačí s daným kompostem klasicky hnojit, a to s jistotou, že vám vše bude růst více, než si myslíte.

Pomohou při problému s hmyzem

Mezi ten nejznámější patří třeba mšice, které ale nejsou tím jediným druhem hmyzu, který je spojený s tím, že může napadat rostliny. Objevit se může i hmyz jiný. Pokud nechcete riskovat nežádoucí účinky různých postřiků, potom vám jasně doporučujeme zvolit variantu spojenou s tím, že opět využijete to nejlepší, a to v podobě čajových sáčků. I tady udržíte rostliny ve zdraví.

Líbil se vám článek?

Tisk

Posuvné dveře na klíč od Mand CZ

DŮM A ZAHRADA
Chystáte se do svého interiéru pořizovat nové dveře a hledáte něco neotřelého? Něco, co vás na první pohled zaujme, nadchne…

Postavil si vlastníma rukama tohle perfektní bydlení. Neuvěříte jak vypadá uvnitř, stálo ho necelých 6.500 Kč

DŮM A ZAHRADA
Jedno známé rčení říká, že každý správný muž by měl za svůj život zasadit strom, postavit dům a zplodit syna.…

Jejich bouda u domu byla terčem posměchu. A tak se rozhodli ji nikoliv zbourat, ale změnit k nepoznání

DŮM A ZAHRADA
Jsou lidé, kteří mají u svého domu pozemek, který je jedním slovem dokonalý. Vypadá úchvatně a je spojený s nádhernou estetikou.…

Na zahradě poskládal vedle sebe 20 palet, výsledek ohromil každého!

DOMÁCNOST
Palety jsou takovým malým zázrakem. Můžeme je použít na témeř všechno nemyslíte ?Například na výrobu postele, altánku, bazénu a všech…

Tento dům z roku 1820 byl na rozpadnutí. Chopila se ho však jedna šikovná rodinka a takto dopadla jeho renovace!

DŮM A ZAHRADA
Maria Teresa "Tere" a William "Mac" Thomas jsou manželé již 39 let. Po jistém čase, kdy žili v prostředí města,…

Máte rádi, když je Váš domov voňavý? Zde je návod, jak si vyrobit svůj vlastní osvěžovač vzduchu z esenciálních olejů!

DOMÁCNOST
Snad každý z nás chce mít krásně provoněný domov. Co kdyby to však mělo mít negativní dopad na nás a…

Věděli jste to? Zde je 18 neobvyklých věcí, které můžete dát do pračky!

DOMÁCNOST
Jako maminka pocházející ze čtyř dětí jsem musela přijít na to, jak vyčistit spousty různých druhů předmětů v průběhu let.…

Jste zvyklí si na Vaši zahradu kupovat jehličnany? Už nemusíte, neboť máme návod, jak si je snadno a levně vypěstovat v pohodlí domova!

DŮM A ZAHRADA
Nevěříte? Je to pravda, už nadále nemusíte jehličnany kupovat v zahradnictví a utrácet za ně ohromné kupy peněz. Máme pro…

Na zahradě postavil domek na hraní pro svého syna. Inspiroval se tradičními chalupami

DOMÁCNOST
Nedávno se s námi podělil o svůj kreativní projekt šikovný pan Jan Šeděnka. Není truhlář, ale přesto postavil na zahradě…