Menu

Čajové sáčky nevyhazujte. Když s nimi pohnojíte zahradu, budete překvapeni

Čaj je velmi populárním nápojem po celém světě. V souvislosti s jednoduchostí přípravy a také samotného pití se dnes čaj prodává v sáčcích. Ty obsahují danou směs, která se jenom zalije vodou, nechá se vylouhovat a nápoj je hotový. A co se děje následně se samotným sáčkem? U většiny lidí je to vždy stejné. Vezmou ho a vyhodí ho do koše. Nejedná se však o dobrý nápad, jelikož i vylouhovaný sáček má další využití. A to celkem velmi zajímavé.

Ideální pro vaši zahrádku

Málokdo to tuší, ale takový čajový sáček je velmi dobrým pomocníkem pro toho, kdo na své zahradě často a rád něco pěstuje. A to proto, že se dá použít jako velmi dobré hnojivo. Mnoha lidem to pochopitelně připadá zvláštní, ale pravda je taková, že to zase až tak zvláštní nebo divné není. Když daný nápoj pijete, proč byste s ním nemohli i hnojit? A dále nezapomínejte také na to, že obsahem sáčků jsou většinou jenom přírodní látky. A to hlavně čajové lístky, různé sušení ovoce, ale i plody a bobule, které jsou spojeny s výslednou chutí. Je tedy celkem jasné, že daný čaj neobsahuje nic špatného.

Kam umístit?

Mnoho lidí hojí tím způsobem, že hnojivo umístí na povrch samotné půdy a doufají, že se účinné látky začnou do půdy vsakovat. Nejedná se o post nejlepší, jelikož jakékoliv hnojivo by mělko zamířit spíše do hloubky. A to i případ daného čajového sáčku. Jeh obsah nehte přímo v něm a snažte se o to, aby byl čajový sáček zahrabán hlouběji, nejlépe v těsné blízkosti kořenů samotné rostliny. Díky tomu zajistíte, že bude v půdě zachováno mnohem více vody. Ideální je, když provázek sáčku necháte koukat nad zem, díky čemuž ho budete moci snáze najít a poté také snáze vytáhnout.

Ideální i při klíčení

Není to jenom klasické hnojení, kdy jsou čajové sáčky umístěny přímo do zeminy, k samotné rostlině. Zapomínat nelze také na fakt, že dané sáčky od čaje je možné efektivně využívat také ve chvíli, kdy potřebujete podpořit klíčení. U něho je postup vždy stejný a souvisí s vatou, stejně jako buničinou nebo papírovou utěrkou a dále dostatkem vody. A k tomu všemu je vhodné přidat i věc poslední, a to právě v podobě sáčku od čaje. I tady podpoříte mnohem lepší aktivitu a tím i větší počet budoucích rostlin.

Rostliny ochráníte také před domácími mazlíčky

Není nic horšího, než když zasejete nebo již pěstujete, dokonale se staráte o své záhony, ale celou vaši snahu následně zhatí domácí mazlíček. A to tím, že se po záhoně několikrát projde, nebo v něm bude dokonce také hrabat. Nejvíce toto dělají kočky a tak je na místě jim v tom pochopitelně zamezit. A jak na to? Není to zase až tak složité, jak si dnes mnoho lidí myslí. I tady pomůže sáček od čaje. Tím, že ho budete mít v záhoně jasně docílíte toho, že se budou vaše, ale i cizí kočky právě vašemu záhonu vyhýbat. Ideální volba pro každého.

Bojovník proti plevelu

Velkým unikátem čajových lístků je také to, že pomáhají přesně tak, jak potřebujete. Jsou dobrým hnojivem, které jasně zajistí, že budou rostliny růst přesně tak, jak by růst měly. Dále nezapomínejte na to, že přitom nedají šanci plevelu. Pokud nechcete zahradu stále okopávat a eliminovat drobný plevel, je sáček od čaje také dokonalým pomocníkem, na kterého je dlouhodobě spolehnutí.

Dobrá volba i pro kompost

Pokud nechcete hnojit jenom lokálně, neznamená to, že by vám sáčky od čaje byly k ničemu. I tady musíme jasně říci, že je samozřejmě využijete. A jak? Jednoduše je stačí hodit na klasický kompost, stejně jako je můžete hodit i do kompostéru. Uvidíte, že i zde dokážou udělat doslova zázraky. Nijak nevadí ani žížalám, které se tolik starají o dokonalý výsledek. Poté stačí s daným kompostem klasicky hnojit, a to s jistotou, že vám vše bude růst více, než si myslíte.

Pomohou při problému s hmyzem

Mezi ten nejznámější patří třeba mšice, které ale nejsou tím jediným druhem hmyzu, který je spojený s tím, že může napadat rostliny. Objevit se může i hmyz jiný. Pokud nechcete riskovat nežádoucí účinky různých postřiků, potom vám jasně doporučujeme zvolit variantu spojenou s tím, že opět využijete to nejlepší, a to v podobě čajových sáčků. I tady udržíte rostliny ve zdraví.

Tisk

Co jste (možná) nevěděli o zeleném čaji

DŮM A ZAHRADA
Zelený čaj je nápoj oblíbený a velice zdravý. Hodně lidí však o jeho blahodárných účincích nemá ani ponětí. Při čtení…

Zazimování bazénu je důležitější než si myslíte! Jak na to?

DŮM A ZAHRADA
Venkovní bazény jsou neodmyslitenou součástí pohodového léta. Pokud si ovšem chcete užívat relaxu i příští rok, bazén musíte správně zazimovat. Nafukovací bazény…

10 chyb, které všichni děláme při uklízení domácnosti!

DOMÁCNOST
Je tu spousta věcí, pokud jde o úklid a udržování domácnosti! Kromě mytí nádobí, praní prádla, čištění a údržby spotřebičů,…

12 způsobů, jak využít kosmetiku, které jste se už chtěli zbavit. Nebudete věřit, k čemu všemu se může ještě hodit!

DOMÁCNOST
"Ušetřit je bohatství chudých a moudrost bohatých" - to jsou slova Alexandra Dumase. Někdy věci, které se zdají naprosto zbytečné,…

10+ neobvyklých způsobů, jak využít běžné věci každodenní potřeby!

DOMÁCNOST
"Běžný" znamená "nic zvláštního" - a my jsme zvyklí na to, že se díváme na naše okolí normálním a ne…

Tak po tomto suchém létu, tento trik uvítáte! Krásný trávník za pár dní!

DŮM A ZAHRADA
Letos můžeme s jistotou říci, že je jedno z nejsušších lét za posledních x desítek let. To se však podepsalo…

11 neobvyklých věcí, které můžete vyčistit se starým kartáčkem na zuby!

DOMÁCNOST
Ať už jsou standardní nebo elektrické, kartáčky se nedají používat k čištění zubů  věčně. I když je čas zubní kartáček…

Co jste (možná) nevěděli o zeleném čaji

DŮM A ZAHRADA
Zelený čaj je nápoj oblíbený a velice zdravý. Hodně lidí však o jeho blahodárných účincích nemá ani ponětí. Při čtení…

13 neuvěřitelných způsobů použití octu, které byste si přáli znát celý život!

DOMÁCNOST
První věc, která Vám přijde na mysl, když slyšíte slovo "ocet", je "Mmm ... salát!" Ale my jsme zjistili, že…

Muž proměnil starý sklad obilí na luxusní moderní sídlo. Vsadíme se, že i Vám by se takový dům líbil!

DŮM A ZAHRADA
Tak toto nikdo nečekal... Muž jménem Rob Lond-Caulk přestavil starou zemědělskou budovu v anglickém Norfolku. Budova s názvem The Old…