Černých teček na nohách se zbavíte s jednoduchým trikem

Léto je jedinečné období, kdy mohou všechny ženy nosit šaty. Mnoho žen se na to těší po celou zimu, protože šaty a sukně jsou rozhodně pohodlnější než kalhoty. Bohužel vám tuto sezónu mohou zkazit černé tečky, které se objeví na vašich nohách po holení. Poradíme vám, jak se můžete tzv. jahodových nohou“ zbavit.

Správná hygiena je základ

Správná péče o nohy je jedinou věcí, kterou potřebujete pro dokonale hladké a jemné nohy. Pravidelné holení, správné metody epilace nebo depilace, hydratace pokožky a odstraňování odumřelé pokožky jsou prvky, na které nesmíte nikdy zapomínat. Nezáleží na tom, jestli je zrovna léto nebo zima. Právě díky této péči nebudete mít zarostlé chloupky a černé tečky.

Pixabay

Jak si holíte nohy?

Správná technika je velmi důležitá. Nezapomínejte používat kvalitní krémy na holení. Před odstraňováním chloupků byste také měli pokožku nahřát, aby byla krásně měkká. Díky tomu odstraníte větší část chloupků při holení. Jestli sázíte na depilaci (odstranění chloupku i s kořínkem), musíte mít také měkkou pokožku. Proto je ideální si holit nohy po koupeli.

Myslete na peeling

Nezáleží na tom, jestli si pořídíte peeling v drogerii nebo si ho vyrobíte doma. Odstraňování odumřelých buněk pokožky je velmi důležité. Když to budete dělat pravidelně, chloupky se budou také obnovovat mnohem rychleji. Díky tomu se nebudete potýkat s tmavými tečkami, které mnoha ženám v létě brání nosit kratší šaty a sukně.

Pixabay

Hydratace je klíčem k úspěchu

Hydratační krém nesmí chybět ve výbavě žádné ženy. Po každé epilaci nebo depilaci nohou (i jiných částí těla) musíte použít hydratační krém. Nejlepší bude, když ho použijete každý den (hlavně v zimě), ale po odstraňování chloupků na to nesmíte nikdy zapomínat. Pokožka nebude suchá a užijete si mnohem krásnější nohy. Dodržujte tato pravidla během celého roku a nohy vám budou vždy dělat radost a stanou se vaší pýchou.

Zdroj: electropiknik.cz