Češi dělají chybu, pokud doma nemají oregano

V kuchyni patří mezi koření, bez kterých se neobejdete. Navíc si ho můžete vypěstovat na zahradě nebo balkoně. Řeč je o zázračném oreganu, které má jedinečné zdravotní vlastnosti. Využít ho rozhodně nemusíte jen na vaření. Myslete na to, až vás příště potká nějaký zdravotní problém. Dnes se podíváme na pozitiva, která toto koření přinese do vaší domácí lékárničky.

Proti čemu dokáže oregano bojovat?

Oregano je velmi silný antioxidant, který má přínosný vliv při bolesti svalů, artritidě, astmatu, léčbě akné nebo proti infekcím. Stejně tak vám ale pomůže při zápachu z úst, při infekcích močového měchýře nebo při popáleninách. Na bolesti zubů, infekci úst, kašli, chřipce nebo nachlazení vám také může poskytnout mnoho jedinečných vlastností, které se vám budou hodit.

Tím ale jeho efekt nekončí. Stonky oregana zklidňují modřiny a otoky, když je použijete ve formě obkladu. Koření je velmi dobré také proti průjmu, na lupy ve vlasech, plísně nehtů a prstů nebo při otravě jídlem. Seznam použití obyčejného oregana je velmi dlouhý. Použít ho totiž můžete prakticky na jakékoli zdravotní problémy, se kterými se právě potýkáte.

https://www.newsitamea.gr/

Jak můžete využít oregano mimo kuchyni?

V první řadě můžete využít oregano jako nápoj. Jednu polévkovou lžíci zalijte vodou, nechte pár minut louhovat jako čaj. Potom nápoj sceďte a vypijte. Při otravě jídlem i nachlazení vám tento čaj velmi pomůže. Další možností je infuze. Jednu polévkovou lžíci oregana zalijte šálkem vroucí vody, zakryjte a nechte 10-15 minut louhovat. Sceďte a vypijte nápoj horký.

Oregano můžete přidat také do koupele, abyste zklidnili pokožku, bojovali proti akné a podpořili zdravé své pokožky. Stačí, když 80-100 gramů oregana uvaříte v 1 litru vody a přidáte do koupele. Na bolest zubů nebo infekci dutiny ústní kloktejte 2-3x denně odvar z oregana. Pro péči o vlasy nasypte hrst oregana do litru vody a nechte povařit na mírném ohni 5 minut. Sceďte a tekutinu jemně vmasírujte do vlasů a pokožky. Nechte chvíli působit a potom si vlasy umyjte jako obvykle.

Zdroj: newsitamea.gr