Češi odhalují revoluční trik: Domácí čisticí tablety do myčky, cenově dostupné, šetrné a efektivní.

Dnes vám přinášíme tip, jak si vyrobit domácí tablety do myčky, pokud hledáte způsoby, jak ušetřit peníze nebo vyrábět vlastní přírodní čistidla. Tuto jednoduchou metodu můžete využít k výrobě tablet za pár korun a zároveň si být jisti, že používáte šetrné prostředky k mytí nádobí.

Jednoduchá metoda výroby vlastních tablet do myčky

Vyrobte si tablety do myčky i doma, a to bez složitosti. Navíc si je můžete připravit větší množství a dlouhodobě je skladovat. Tím dosáhnete úspory času a peněz, protože suroviny potřebné k výrobě pravděpodobně máte doma nebo jsou cenově dostupné.

Potřebné suroviny a postup výroby

Pro výrobu těchto skvělých a ekologických tablet do myčky budete potřebovat soli (například hrnek), kyselinu citronovou, vodu a jedlou sodu. Tyto běžně dostupné suroviny, které jsou cenově příznivé, vám umožní vytvořit si vlastní účinné tablety do myčky přímo ve vašem domově.

Čtěte také: Neřešte stres prášky plnými chemie. Zkuste levanduli, heřmánek nebo kozlík lékařský

Jak na to? Prvním krokem je nejnáročnější část celého procesu. Na plech se položí pečicí papír a na něj se rovnoměrně rozprostře jedlá soda. Sodu se poté peče v troubě při teplotě 200 °C po dobu půl hodiny. Poté se zapečená soda přesune do mísy, kam se přidají zbývající suroviny. Vzniklá směs se pak použije k plnění formiček.

Plnění formiček a správné skladování tablet

Ideální jsou menší a nízké silikonové formičky, do kterých se nalije směs a nechá se ztuhnout. Je důležité zvolit formičky tak, aby se tablety vešly do přihrádky myčky. V případě potřeby se mohou vytvořit menší tablety.

Po ztuhnutí se tablety vyjmou ze silikonové formy a uloží se do uzavíratelné nádoby. Je důležité, aby tablety zůstaly suché, protože při navlhnutí se mohou rozpadat. Je vhodné skladovat je na tmavším místě. Poté se tyto domácí tablety mohou používat stejně jako kupované.