Češi přišli na nejsilnější přírodní antibiotikum. Vše, co potřebujete, máte doma

Obyvatelé Srí Lanky, Indie, Indonésie a mnoha dalších zemí přísahají na pozitivní účinky kurkumy. Sami ji používají po tisíce let a těží z jejích benefitů. Pro posílení účinků ji můžete smíchat s dalšími produkty, jako je mléko, rostlinný olej nebo ghí. Spojení kurkumy s medem je nejen chutné, ale také má velmi pozitivní vliv na naše tělo.

Výhody kurkumy s medem

V první řadě bychom se měli podívat na blahodárné účinky samotné kurkumy. Kurkuma je protizánětlivá, antibakteriální a antiseptická. Pomáhá k odstranění zánětu v těle. Působí také jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, protože posiluje srdce. Kurkumin neutralizuje volné radikály, takže působí také jako antioxidant. Zlepšuje funkce mozku a má antidepresivní vlastnosti.

Jakmile kurkumu spojíte s medem, můžete se těšit na mnoho dalších benefitů. Díky tomuto spojení si užijete stimulaci imunitního systému i zlepšení procesů trávení. To znamená, že můžete díky kurkumě s medem zhubnout. Směs potlačuje zánětlivé procesy v těle a stabilizuje emoce. A nakonec má diaoretický a expektorační účinek, což využijete během nachlazení a infekce horních cest dýchacích.

Čtěte také: Zdravý a šťastný život díky kočičím mazlíčkům

Je kurkuma s medem vhodná pro každého?

Obě složky této směsi jsou poměrně silné. Neměli byste ji konzumovat, jestli máte alergii na jednu ze složek. Stejně tak se nedoporučuje těhotným ženám. Neměli by ji konzumovat ani lidé s nemocemi trávicího traktu, cholelitiázou, diabetes, pankreatitidou, onemocněním jater nebo s nízkým krevním tlakem.

Jednoduchý recept na kurkumu s medem

Klasickým způsobem je smíchání 250 ml medu s 2 ½ lžícemi kurkumy. Promíchejte, vložte do čisté nádoby a uložte do lednice. Potom můžete přidat jiné složky, jako jablečný ocet, špetku černého pepře nebo chilli papričky. Směs nechte rozpustit ve vodě nebo mléku a užívejte ½ lžičky každých 4-5 hodin v případě nachlazení. Jinak vám postačí ½ lžičky s teplým mlékem na noc.

Zdroj: extraspices.ru