Česká paterčata již slaví 10. narozeniny. Jak dnes žijí?

Porodit více dětí najednou je velmi vzácné. Hlavně, když se jedná o početí přirozeným způsobem. V Čechách se možná nachází hodně dvojčat, ale paterčata jsou u nás jen jedna.

https://www.maminka.cz/

Alexandra Kiňová a Antonín Krosčen vyhráli genetickou loterii, když se jim na začátku června v roce 2013 narodila Pterčata. Martin, Alex, Deniel, Michael a Terezka již nyní končí třetí třídu a je jim 10 let. Jak dnes žije tato velká rodina?

https://www.maminka.cz/

Jediná česká paterčata byla velkým překvapením

Alexandra byla mladá maminka, která ve svých 23 letech měla již 5letého chlapce a přála si druhé dítě. Toužila po holčičce. Nakonec se jí podařilo mít další čtyři kluky a jednu holčičku. To samozřejmě nikdo nečekal, protože vícerčata jsou velkou vzácností po celém světě. O jejich narození i několika prvních měsících na světě dokonce vznikl dokument.

Čtěte také: Roztomilé štěně se narodilo bez předních tlapek

https://www.maminka.cz/

Porod paterčat vyvolal hodně zájmu u široké veřejnosti, protože se něco takového příliš často nevidí. V Čechách se to nevidí vůbec. Po 10 letech se stále jedná o jediná paterčata u nás. Tato pětinásobná radost samozřejmě rok od roku roste. Děti již končí třetí třídu a jejich rodiče se rozhodně nezastaví. Postarat se o šest dětí je totiž pořádná práce.

https://www.maminka.cz/

Rodiče se nikdy nezastaví

Rodina žije velmi spokojeně a jejich rodiče se je snaží držet mimo zájem veřejnosti. Chtějí žít naprosto normální život, což se jim daří. Všichni spolu rádi tráví volný čas, ale péče o tolik dětí je zaručeně vyčerpávající. Rodiče jim věnují každý den hodně času. Velmi rádi si společně malují, jezdí na výlety, poslouchají hudbu nebo jdou sportovat.

https://www.maminka.cz/

„Každopádně se u nás moc nelení. Jsme takoví akční a sportovní. Ale děti se mají rády, zajímají se o stejné věci a já jsem za to ráda. Mají dobrý hudební sluch. Máme doma klávesy či kytaru, a také se u nás zpívá,“ řekla Alexandra Deníku Blesk.

https://www.maminka.cz/

Málokdo si dokáže představit jejich běžný den. Jisté je, že se u nich hodně vaří, hraje, zpívá a užívají si každý společný okamžik stejně jako jiné rodiny.

https://www.maminka.cz/

Zdroj: maminka.cz