Česká solidarita: Martínek (2) získal 150 milionů korun na podporu léčby. Co přinese a jak to bude dále s lečbou?

Martínek trpí touto vzácnou nemocí a jedinou nadějí pro jeho uzdravení je genová terapie, jejíž cena činí nepředstavitelných 100 milionů korun. S láskou a odvahou se jeho rodiče rozhodli nečekat a vyhlásili veřejnou sbírku, aby se pokusili získat tuto astronomickou částku.

A pak se stalo něco neuvěřitelného. Během pouhých pěti dnů bylo vybráno více než 150 milionů korun, což bylo nad očekávání šťastných a vděčných rodičů Martínka.

Společně pro Martínka: Solidarita se rozlétla po celé zemi

Síla české solidarity byla ohromující. Když se influencerka a herečka Nikol Leitbeg rozhodla podpořit Martínka a vyzvala ke sbírce na svém Instagramu, udělala obrovský rozruch na sociálních sítích. Její výzva se stala katalyzátorem, který pomohl rozšířit povědomí o sbírce mezi lidmi.

Čtěte také: Stal se hvězdou internetu jen díky milému gestu. Během své přednášky utišil plačící miminko!

Sbírka pro Martínka byla zahájena koncem srpna, a o měsíc později bylo na účtu něco přes devět milionů korun. Nicméně skutečný zlom přišel v pátek 22. září, kdy se na sbírku upozornily Leitbeg a další známé osobnosti. Peníze začaly proudit na účet doslova ze všech stran a za několik dní bylo dosaženo úžasných 150 milionů korun.

Očekávání a dík Martínkových rodičů

Tatínek Martínka, Tomáš Zatloukal, emocionálně reagoval na neuvěřitelnou podporu od lidí: „Jak může člověk poděkovat 200 tisícům lidí, kteří jeho synovi poslali 100 milionů korun a téměř celou tuto částku vybrali během pár dnů?“

V tuto chvíli se rodiče snaží rozhodnout, kde Martínek podstoupí genovou terapii. Spolupracují s vedoucí lékařkou Janou Haberleovou z Kliniky dětské neurologie 2. LF UK a Fakultní nemocnice v Motole, která se na danou problematiku specializuje, aby určili nejvhodnější pracoviště pro Martínkovo uzdravení.

Transparentnost a další dobročinnost

Martínkův tatínek ujišťuje veřejnost, že budou maximálně transparentní ohledně využití finančních prostředků. Přesná cena léčby závisí na zvoleném pracovišti, ale pokud nějaké prostředky zbydou, budou rádi, když je předají na další dobročinné sbírky.

Tímto příběhem se ukázalo, že česká solidarita a lidskost mají obrovskou sílu, kterou lze mobilizovat ve prospěch těch, kteří ji potřebují. Martínek a jeho rodiče mají teď naději na lepší budoucnost díky dobrovolnosti a laskavosti lidí z celé země.