Česko čekají intenzivní bouřky a nástup vlny veder: Teploty se vyšplhají až na 34 stupňů Celsia.

Během následujících dnů se Česku připravuje kombinace horkých dnů a intenzivních bouřek. Víkend přinese teploty až 34 stupňů Celsia, doprovázené místními přívalovými srážkami.

Konec pracovního týdne přinese nejen teplotní vzestupy, ale i silné bouřky. V některých oblastech může padat krupobití a srážky s intenzitou až kolem 40 mm. Upozornění na tuto situaci platí pro většinu českých krajů od 17. do 18. srpna.

Meteorologové varují před nárazy větru, které mohou poškodit stromy. Kromě toho kroupy, blesky a další bouřkové jevy mohou představovat nebezpečí. Řidiči by měli být během bouře mimořádně opatrní a snížit rychlost.

Čtěte také: Lucinka (5 let): Po návratu ze školy se její matka zděsila a ihned chtěla volat řediteli. Co její dceři udělali jí přišlo nepřípustné

Víkendové předpovědi hovoří o částečném zatažení s občasnými přeháňkami a bouřkami. Sobotní odpolední teploty mohou dosáhnout až 33 stupňů Celsia a v neděli až 34 stupňů. Prognózy také naznačují, že vysoké teploty se udrží i v následujícím týdnu.