Česko čekají vysoké teploty, které vstoupají až k 21 stupňům.

Česko čeká teplý víkend, v neděli odpolední teploty vystoupají až k 21 stupňům. V pátek a v sobotu očekávají meteorologové občasný déšť, v neděli už bude pršet jen výjimečně. Rána budou na rozdíl ode dneška relativně teplá, teploty se budou pohybovat kolem deseti stupňů. Dnes ráno bylo nejčastěji mezi šesti a dvěma stupni Celsia, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na svém facebookovém profilu.

https://www.pexels.com/

„Čtvrteční ráno je vcelku chladné. Teplota se pohybuje nejčastěji od šesti do dvou stupňů Celsia, jen na jihovýchodě a na západě dosahuje při nízké oblačnosti až devět stupňů,“ uvedli meteorologové. Nejnižší teploty naměřili meteorologové v Jizerských horách a na Šumavě. Nejnižší teplotu, minus 3,3 stupně Celsia, hlásil Kořenov, Jizerka-rašeliniště. Kolem minus třech bylo i v Bedřichově na Nové Louce nebo na šumavské stanici Kvilda-Perla.

V dalších dnech by měla být rána podle meteorologů citelně teplejší. „Teploty by se minimálně do začátku příštího týdne měly pohybovat kolem deseti stupňů. V polovině příštího týdne by měl nastat pokles ranních teplot,“ uvedli.

Čtěte také: Příběh o adopci, kde se nakonec u jedné matky setkají dva biologičtí sourozenci

https://www.pexels.com/

Nejvyšší odpolední teploty se dnes budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni Celsia, v pátek a v sobotu mezi 14 a 18 stupni a v neděli mezi 17 až 21 stupni. Dnes odpoledne očekávají meteorologové od západu přibývání oblačnosti, večer se na západě místy objeví déšť. V pátek a v sobotu bude pršet na většině území, v neděli už jen ojediněle.

Na začátku příštího týdne by měly teploty vystoupit ještě o něco výš, v druhé půlce týdne se pak ochladí.

Zdroj: ČTK