Cesta k hubnutí vede přes detoxikaci trávicího traktu

Škodliviny a toxiny, které přijímáme spolu se stravou, se v našem těle neustále usazují a mohou v něm nadělat pěknou paseku. Jejich odbourávání je důležitou součástí zdravého životního stylu a pomáhá nám nejen udržovat si dobrou tělesnou i duševní kondici, ale také krásný vzhled. Ideálním způsobem, jak rychle odstranit toxiny z těla, je jej pravidelně detoxikovat, abyste zabránili jejich dlouhodobému usazování. Detoxikaci organismu je možné provést různými způsoby – zde nabízíme recept, kterým zaručeně pročistíte tlusté střevo. Je výhodný zejména pro ty, kteří se snaží zhubnout a mají problém s dodržováním dietního jídelníčku.

Příprava detoxikačního nápoje

Tento nápoj podporuje správnou funkci tlustého střeva a pomáhá odvádět škodliviny z jeho prostoru. Potřebovat budete následující ingredience:

  • chia semínka – 1 kávová lžička
  • lněná semínka – 1 kávová lžička
  • med – 1 kávová lžička
  • jablko – 1 ks
  • voda – 1 hrnek

Nápoj pak připravíte velmi jednoduše – oloupejte jablko, oddělte jadřinec a nakrájejte dužinu na malé kousky. Vložte jablko s medem a vodou do mixéru a rozmixujte je na homogenní směs. Poté přidejte semínka, a ještě minutu mixujte. Vznikne hutná tekutina s vysokým obsahem vlákniny a skvělé chuti.

Čtěte také: Banánové slupky jsou ideální peeling na pokožku obličeje

Jak nápoj konzumovat

Tento detoxikační nápoj se konzumuje denně nalačno před prvním jídlem (které může také nahradit). Nápoj je bohatý na živiny a poměrně dobře organismus zasytí, takže až do oběda nebudete mít hlad. Pokud se rozhodnete pro detoxikaci tímto způsobem, konzumujte nápoj pravidelně každé ráno minimálně po dobu 20 dnů. V tomto období se vyhýbejte velmi sladkým a tučným jídlům či nápojům. Kromě celkové detoxikace působí tento nápoj v tlustém střevě také protizánětlivě a odbourává veškerá nadbytečná kila. Během aplikace detoxikační kůry ztratíte až 5 a více kilogramů tuku.