Redakce ProSvět.cz
16 května, 2019

Mistrovství světa v para hokeji se konalo od 27.4. do 4.5. v Ostravě. A český tým dosáhl i přes tvrdou konkurenci na domácím poli obrovského úspěchu. Možná jste vlnu nadšení z para hokeje, kterým žila celá republika začátkem května, zaznamenali. A pokud vás tato událost přece jen náhodou minula, tak se na naše skvělé borce podívejte tady.

Ostrava se zapsala do dějin para hokeje

Mistrovství světa 2019 překonalo rekordy v návštěvnosti. Řada utkání byla zcela vyprodaná a na některé nadšené fanoušky se dokonce místa v Ostravar aréně nedostala. Rekordní počet 8600 fanoušků dorazil na utkání mezi Spojenými státy a Koreou.

Obrovský úspěch českých para hokejistů na mistrovství světa

Naši para hokejisté obsadili skvělé čtvrté místo a celá hala jim dlouhé minuty tleskala ve stoje. Zlato si odvezl tým Spojených států, stříbro získala Kanada a bronz Jižní Korea. Norsko a Švédsko, které patří mezi para hokejové velmoci, se do boje o medaile nedostaly. A jelikož právě Švédsko je kolébkou para hokeje, ve které vznikl první tým již v šedesátých letech dvacátého století, kdežto naši první hráči začali s tréninky o více než třicet let později a Český reprezentační tým se vytvořil až v sezóně 2002-2003, můžeme být na náš tým opravdu hrdí.

Současnost českého para hokeje

V Česku dnes máme osm para hokejových klubů. A všechny kromě českobudějovického jsou sdruženy v České para hokejové lize. A přestože většina našich para hokejistů musí, na rozdíl od zahraničních hráčů, zvládat kromě sportu i práci, dosahují skvělých výsledků. Své kvality opět potvrdili na letošním mistrovství světa, kde se jim skvěle dařilo i v konkurenci týmů, které patří mezi světovou špičku.

Za letošním úspěchem stojí obliba para hokeje i skvělá práce organizátorů

Pořadatelé ukázali, že rozhodně nepodcenili přípravu a veškerou organizaci zvládli na jedničku. Za rekordní návštěvností stojí nejen početná tuzemská základna fanoušků ledního hokeje, u kterých si para hokej získal značnou oblibu, ale také zdařilá propagace a v neposlední řadě kvalitní řešení prodeje vstupenek.

smsticket několikrát vyprodal Ostravar arénu při mistrovství světa

Pořadatelé řešili veškerou agentu týkající se vstupenek prostřednictvím platformy smsticket, která umožňuje realizaci předprodeje i prodeje přímo na místě a zároveň také usnadňuje odbavení u vstupu. Bezhotovostní platby byly realizovány přes platební bránu Pays. Tato platební brána umožňuje platby kartou, mobilem i převodem a funguje na PC, mobilu i tabletu. Prodej vstupenek přes přes smsticket usnadnil operativní navyšování kapacity a pomohl pořadatelům zajistit přímou účast na mistrovství v para hokeji dosud nejvyššímu počtu fanoušků.

Sdílejte článek