Na chalupě nás pořád otravovaly myši a nic na ně nezabíralo. Potom jsem zkusila tento geniální trik a od malých návštěvníků mám navždy pokoj!

Pokud vidíme myš někde ve filmu nebo v pohádce, zdá se nám tento tvor docela milý a neškodný. Problém však nastává, když se nastěhuje k nám do domu. Myši ničí různé věci, ať už je to jídlo, nábytek, oblečení nebo i knihy. Kromě zničených věcí však myši přenášejí množství bakterií a virů, ze kterých se mohou časem vyvinout až infekční choroby. Mít v domácnosti myš je noční můra. Pokud již máte s touto nepříjemností zkušenosti, určitě víte, jak těžké je se tohoto malého tvora zbavit.

Přinášíme Vám několik skvělých triků, se kterými se myší zbavíte okamžitě. Jakož i při našem zdraví, tak i zde platí pravidlo prevence. Tyto triky jsou velmi jednoduché a neminete při nich kopec peněz, tak jako je to při použití různých chemických látek, které si zakoupíte v běžném obchodě.

Jak se zbavíte myší rychle a nastálo?

Čtěte také: Máte problém vyčistit filtr ve vašem digestoři? S tímto trikem ho budete mít jako nový a nebude vás to stát téměř nic

Pokud jste již vyzkoušeli všechno možné, ale stále se k Vám myši přes zimní období vracejí, vyzkoušejte některý z těchto triků. Bez použití agresivních chemikálií nebo drastických pastí? Ano, dá se to. Tyto jednoduché triky Vám pomohou zbavit se myší velmi rychle a bez velké námahy.

Esenciální mátový olej

[hana-code-insert name=’google‘ /]

Myši nesnášejí silné aroma a jinak to není ani u tohoto oleje. Pokud myši ucítí mátový olej, budou okamžitě utíkat z Vašeho domu. Tato jednoduchá metoda Vám pomůže zabránit, aby se do Vašeho domu myši stěhovaly a zároveň je tato vůně vypudí.

Co budete potřebovat

  • esenciální mátový olej
  • vatu – vatové kuličky

Jak na to?

Vatové kuličky namočte do esenciálního oleje a umístěte je na místa, kde se myši obvykle nacházejí, tam kde vidíte díry. Pokud máte k dispozici čerstvou mátu peprnou, zasaďte ji do malých květináčů a umístěte venku u vchodových dveří a pokud máte, tak i u ostatních vchodů do Vašeho domu.

Esenciální hřebíčkový olej nebo celý hřebíček

Tak jako u máty peprné, tak ani při použití hřebíčku u Vás myš nezůstane. Postup je úplně stejný jako při triku s esenciálním peprmintový olejem.

Co budete potřebovat

  • esenciální hřebíčkový olej nebo celý hřebíček
  • vatu – vatové kuličky

Jak na to?

Vatové kuličky namočte do esenciálního hřebíčkového oleje a umístěte je v blízkosti úkrytů myší, u dveří a na místech, kde myš může do Vašeho domu vstoupit.

Pokud chcete použít metodu s celým hřebíčkem, zabalte ho do bavlněné látky a umístěte na tytéž místa jako vatové kuličky. Tato metoda myši z Vašeho domu nejen vypudí, ale zároveň silný pach hřebíčku zabrání opakovanému vstupu do domu.

Přípravky proti molům

Jak všichni dobře víme, přípravky proti molům jsou charakteristické hlavně svým silným zápachem, který je různý, ale vždy velmi silný.

Co budete potřebovat

  • malé sáčky nebo nádobky s víčkem
  • přípravek proti molům

Jak na to?

Vezměte malé sáčky/nádobky a udělejte do nich několik otvorů. Měly by být dostatečně velké na to, aby zápach dostatečně prorazil. Umístěte do nich přípravek proti molům a dejte na místa, kde se myši obvykle nacházejí. Tato metoda působí stejně jako hřebíčkový esenciální olej.

Tip od nás: Dejte si pozor na naftalínová kuličky, které jsou také používány jako přípravky proti molům. Pokud máte malé dítě nebo domácího mazlíčka, dávejte si velký pozor, aby se je nesnažili sníst. Naftalínové kuličky jsou totiž velmi toxické.

Vyzkoušejte amoniak

Amoniak je chemická sloučenina, která se také označuje jako NH3. Je charakteristická svým pronikavým zápachem, který je v tomto případě skvělým pomocníkem. Hned, jak myši ucítí tento zápach, okamžitě Váš dům opustí.

Co budete potřebovat

  • malé nádobky s víčkem
  • amoniak

Jak na to?

Postup je stejný jako při použití přípravku proti molům. Amoniak však můžete použít na vyčištění těch oblastí, kde se myši nejvíce nacházejí nebo na myší trus.

Tip od nás: Při manipulaci s amoniakem buďte opatrní zejména pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky. Zápach z amoniaku má nepříznivé účinky pro dýchací cesty.

Mýdlo na praní a Tabasco omáčka

Pokud se vám předešlé metody nezamlouvaly a chtěli byste zkusit ještě něco specifičtějšího, vyzkoušejte si vyrobit domácí repelent na myši.

Co budete potřebovat

  • mýdlo na praní – 1/4 šálku
  • 1PL Tabasco omáčky
  • 1 litr vody
  • lahvičku s rozprašovačem

Jak na to?

Vezměte si nádobu, kde smíchejte vodu s tabasco omáčkou a mýdlem. Pořádně vše promíchejte, přelijte do lahvičky a nastříkejte na všechny oblasti, kde se myši vyskytují. Tato směs funguje skvěle, myši totiž nesnášejí zápach mýdla ani pikantních pokrmů.

Použijte alobal

Může Vám to přijít jako divná metoda, ale opravdu funguje. Je možné, že myším a potkanům vadí hluk, který alobal dělá, či pocit na zubech, který právě působí, nebo dokonce to může být proto, že se jim alobal zdá být velmi nepřirozený materiál. Ať už je důvod jakýkoliv, věcem, které jsou pokryty alobalem, se myši vyhýbají.

Co budete potřebovat

  • alobal

Jak na to?

Hliníkovou fólií zakryjte věci, které myši nejčastěji napadají. Sledujte tento proces hlavně během noci. Opět předměty zkontrolujte dopoledne a sami uvidíte, že se myši od Vašeho domu vzdálí, protože nebudou mít potravu a alobal je bude maximálně obtěžovat.

Měděný drát

Měděný drát pomáhá účinně bojovat proti hlodavcům. Myši totiž nedokážou rozkousat měď, proto bude tato obyčejná věc pro Vás skvělou pomocí.

Co budete potřebovat

  • měděný drát

Jak na to?

Vezměte měděný drát a udělejte z něj malé kuličky, které následně dejte do otvorů, malých vstupů, kudy myši procházejí. Pořádně tyto kuličky zatlačte tak, aby je myš nemohla odstranit a máte hotovo.

Past na myši

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]

Zřejmě jedna z nejpoužívanějších metod je klasická past na myši, kterou má doma snad každý, kdo bydlí v rodinném domě. Tato past je skvělá zejména tehdy, když máte v domě pouze jednu myš. Pokud jich máte několik, máte dvě možnosti. Buď si koupíte pastí více a stejně jich více nastavíte, nebo budete tento trik opakovat s jednou pastí. Obě metody fungují.

Co budete potřebovat

  • past na myši
  • návnadu – kousek jídla

Jak na to?

Návnadu umístěte uvnitř pasti, můžete použít kousek ořechu, sýra či slaniny. Past dejte na místo, kde se myš podle Vás vyskytuje. Myš ucítí vůni jídla a půjde za ním, dostane se sice k jídlu, ale zpět z pasti už ne.

Kupte si kočku

Určitě všichni dobře víme, že kočka a myš jsou a vždy byly nepřátelé. To platí stále a stále je známo i to, že nejlepší problém s myšmi vyřeší kočka. Pokud máte v domě jednu nebo více myší, nechte kočku v místnosti, kde se myši vyskytují. Kočka bude reagovat instinktivně a začne myši lovit a Vy máte po starostech. Takto jistě to funguje i venku na dvoře. Pokud si koupíte kočku, nedivte se, že se Vám jednou za čas objeví u dveří mrtvá myš či potkan. Kočky to dělají, aby se Vám pochlubili s úlovkem a dali na vědomí, že žádný nevítaný host Váš dvůr neobývá.

Nakonec máme pro Vás ještě pár dalších zaručených triků:

Jedlá soda je známá tím, že drží myši daleko od Vašeho domu. Pokropte s ní místa, kde se myš nachází – otvory nebo vstupy do domu a sami uvidíte že po myších nebude ani stopy.

Bobkový list Vám také při problémech s myšmi pomůže. Před spaním Vaši kuchyň a místo, kde je umístěno jídlo posypte rozdrceným bobkovým listem. Zápach bobkového listu myši odpuzuje.

Mentolová zubní pasta se postará o myši stejně jako esenciální mentolový olej. Místa, kde se myši vyskytují, potřete zubní pastou. Takto se zbavíte myší jednoduše, účinně a natrvalo.

Cibule je také skvělou alternativou při boji s hlodavci. Její silné aroma myši natolik odpuzuje, že z Vašeho domu okamžitě odejdou.

Pokud máte doma myši, určitě jednu z těchto metod vyzkoušejte a sami budete překvapeni, jak rychle fungují. Občas jsou ty nejjednodušší věci i těmi nejúčinnějšími a jinak to není ani při těchto tricích.