Chcete mít úrodu jahod, jakou vám budou všichni kolem vás závidět? Pokud ano, dodržujte tyto tipy související s jejich jarním sázením. Co musíte bezpodmínečně udělat? -
Menu

Chcete mít úrodu jahod, jakou vám budou všichni kolem vás závidět? Pokud ano, dodržujte tyto tipy související s jejich jarním sázením. Co musíte bezpodmínečně udělat?

Jahody jsou oblíbenou pochoutkou. Na pultech obchodů je samozřejmě seženeme po celý rok. Je s tím však spojený fakt, že jsou dovážené ze všech koutů světa. Pokud hledáte jahody, které budou nejchutnější a nejlepší, je třeba si je vypěstovat. A jak mít úrodu, kterou vám bude každý závidět? Je to jednoduché. Stačí dodržet tyto triky a nebudete stíhat sklízet. Podívejte se, jak to udělat, aby vám okolí závidělo tak skvělou sklizeň.

Bez kvalitních hnojiv to rozhodně nepůjde

Základem by mělo být kvalitní hnojivo. Mnoho zahrádkářů vůbec nedbá na to, co rostliny potřebují a volí hnojivo podle toho, co mu přijde pod ruku. A to je velká chyba, kterou byste vy dělat neměli. Pro úspěch při pěstování jahod je rozhodně nutné používat ta správná hnojiva. A o jaká se jedná? Je třeba říci, že jahody jsou jedny z těch rostlin, které vyžadují v půdě přítomnost hned tří prvků. Jsou jimi dusík, dále je to také fosfor a zapomínat nelze ani na draslík. Tato kombinace zajistí, že jahody budou dokonalé. Jak je to možné?

Mějte dokonalý kořenový systém každé rostliny

Čím kvalitnější kořeny rostlin, tím lépe se jí daří. Tím je odolnější, tím je silnější a tím více může plodit. A tím více živin může získávat. Pokud je vaším cílem na celkovém kořenovém systému náležitě zapracovat, tak je rozhodně na místě používat jako hnojivo to, které obsahuje dostatečné množství fosforu. Ten je totiž tou látkou, která je ideální pro rozvoj kořenového systému jahod.

Vaše jahody mohou být i dokonale červené

Chcete, aby vaše jahody byly také dokonale červené a byly i dostatečně velké? I to se dá snadno zařídit, pokud víte jak na to. I tady je třeba použít jednu látku, která je obsažená v tom správném hnojivu. Jedná se o dusík, který dokáže velmi efektivně stimulovat jak růst jahody, tak samozřejmě umí také velmi dobře stimulovat i růst samotných plodů. Zde nezapomínejme na to, že díky tomu mají jahody opravdu dokonalou sytě červenou barvu a nejsou nijak mrňavé. Právě naopak.

Záhony je nutné náležitě připravit

To když neuděláte, rozhodně nemůžete čekat dokonalý výsledek. Co je potřeba? Je to jednoduché. cokoliv, co v záhoně nemá být, musí jít pryč. Jsou to třeba zbytky loňských rostlin, mohou to být různé druhy plevelů, listy a mnoho dalšího. Může se sice na první pohled zdát, že je to hnojivo, ale reálně se jedná o potenciální nebezpečí, které může znamenat výskyt škůdců. Vše, co v záhoně nemá být, raději spalte. Záhon by měl být dokonale připravený tak, že na něm bude jenom kvalitní zemina s dostatkem správného hnojiva.

Dodržujte i správné postupy spojené s hnojením. I to je důležité

Máte jahody zasazeny? Pokud ano, je na místě je sledovat. Jakmile začnou poprvé růst a začnou se doslova klubat ze země, přichází na řadu ta pravá chvíle spojená s tím, že byste měli aplikovat dusíkaté hnojivo. Jedná se o období, kdy už bude mít zemina stabilně 8 – 10 stupňů Celsia a jahody začnou dlouhodobě růst.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…
Nezařazené

Octomilky, komáři a jiný hmyz zmizí. Stačí sklenička, papírové utěrky…

Víte, co to jsou octomilky? Pokud si často kupujete ovoce a necháváte ho doma v míse delší dobu, je možné, že…
Nezařazené

Tento německý recept na imunitu zabírá stokrát lépe, než prášky.…

Trápí vás ucpané cévy a nevíte, co s tím? Lékaři vám neustále cpou jen samé léky, po kterých je vám spíše…