Chcete na zahradě ušetřit? Využijte šikovně i staré kýble

Na zahradu si můžete zakoupit mnoho krásných a stylových dekorací. Okrasné květináče jsou nezbytností, když chcete mít nádhernou zahradu. Dobrou zprávou je, že za ně nemusíte zaplatit obrovské částky. Ve skutečnosti vám postačí pár starých, kovových kýblů a trochu času. Pomocí tzv. upcyklace z nich můžete vytvořit nádherné květináče a znovu je použít zcela novým způsobem. Jak na to?

Rezavé kbelíky nemusíte hned vyhazovat

Máte v garáži nebo na zahradě staré kbelíky s dírami a rzí? Věřte, že je můžete využít ještě jednou a dát jim nový účel. Proměňte je do nádherných květináčů, postavte je před dům nebo na zahradu a nikdo ani na vteřinu nebude pochybovat, že jste novou dekoraci koupili za velké peníze v obchodě. Přitom vás to nebude stát téměř nic.

https://pukuotukas.com/

Kbelíky v první řadě očistěte, opláchněte a nechte uschnout. Potom je natřete aerosolovým smaltem. Postačí vám jedna láhev na dvě vědra. Vnitřek malovat nemusíte, protože stejně nebude přes zeminu vidět. Stačí, když natřete zevnitř vrchní lem, který by mohl být vidět.

https://pukuotukas.com/

Rukojeti omotejte provázkem, aby nebyl vidět zašlý kov.

https://pukuotukas.com/

Pohrajte si a získáte novou dekoraci na zahradu

Poslední fázi můžete udělat podle svého. Někdo bude raději na kbelík malovat, např. květinu. Použít ale můžete také korálky nebo hlavičky hřebíků, ze kterých vytvoříte nějaký tvar. Krásně bude vypadat ovál a do jeho středu můžete akrylovou barvou namalovat malý obrázek, značku nebo tam něco napsat. To je zcela na vás.

https://pukuotukas.com/

Fantazii se meze nekladou. Každý kbelík můžete udělat úplně jinak, a to barvou i ozdobami. Až budete hotoví se zdobením, nasypejte do kbelíku půdu a zasaďte květiny.

https://pukuotukas.com/

Díky tomu získáte nádherně a zcela originální květináč ze starého kbelíku a budete mít funkční dekoraci téměř zadarmo. Není na tom nic složitého a nezabere vám to ani příliš času. A věřte, že vám budou sousedi závidět!

Zdroj: pukuotukas.com