Chcete ředkvičky již v dubnu? Můžete je mít!

Každý milovník ředkviček se jich chce každý rok dočkat co nejdřív. Můžete toho sami dosáhnout, když se je naučíte správně pěstovat. Poradíme vám hned několik tipů k tomu, abyste se dočkali úrody již během dubna nebo května. Musíte jen začít dost brzy a postupovat správně. Jakmile to uděláte, užijete si mnohem delší a bohatší sezónu plnou ředkviček.

Spolehněte se na skleník

Jestli máte na zahradě skleník, můžete si vychutnat ředkvičky velmi brzy. Bez tohoto pomocníka se neobejdete. Ideální teplota pro výsadbu je 10-12 stupňů. Díky tomu se můžete těšit na rychlý a velmi bohatý růst zeleniny. Ředkvičky zvládají i nízké teploty, ale při vyšších teplotách se dočkáte mnohem lepších výsledků. Zimě byste je navíc neměli vystavovat po dlouhou dobu.

Jak ředkvičky vysévat?

Jakmile budete mít ve skleníku požadovanou teplotu, můžete se pustit do jejich výsadby. Do řádků vysévejte semínka do hloubky 1-2 centimetry. Pro časnou výsadbu jsou nejlepší semena s názvem Sora, Roxanne F1 nebo Irene F1. Mezi řádky nechte dostatek místa, aby rostliny měly kam růst. Musíte počítat s tím, že budou mít určitý objem plody, stejně jako jejich listy.

Čtěte také: Jak dokonale vyčistit buben pračky pomocí obyčejného octa?

Zkuste metodu klíčení

Chcete urychlit proces růstu? Spolehněte se na klíčení semínek. Na pár hodin je vložte do čisté vody o pokojové teplotě. Poté je dejte na vlhkou gázu a nechte je pár hodin na teplém místě. Ve chvíli, kdy uvidíte první klíčky, je můžete přenést do skleníku a vysadit do zeminy. V té době musíte mít již skleník připravený, abyste mohli naklíčená semínka ihned zasadit.

shutterstock.com

Nezapomínejte na závlahu

Ani na začátku jara a při pěstování ve skleníku nesmíte zapomínat na pravidelné zalévání. Bez vláhy nemohou semínka růst, a proto je zapomínejte kontrolovat a pravidelné zalévat. Na druhou stranu to nesmíte ani přehánět, aby nedocházelo ke vzniku hniloby nebo plísně. Když dodržíte tyto postupy, užijete si ředkvičky již velmi brzy.