Chcete se odstěhovat doprostřed lesa? Je to možné

Spousta lidí touží po tom, že se jednoho dne odstěhují do malé chatky uprostřed lesa, daleko od lidí, zločinů a monotónních dní. Pro většinu těchto lidí je to zároveň něco, čeho lze dosáhnout až v důchodovém věku, kdy nebudou muset chodit do práce a budou si moci pouze užívat klidu. Pokud ale víte, jak si takovou chatu vlastnoručně postavit, nemusíte čekat na stáří.

https://madlyodd.com/

Jak na to?

Stavba chatky zabere trochu času a spoustu úsilí, ale není to nemožné. Nejdříve je potřeba důkladně připravit zem, na které má chata stát. Na nerovném a neupraveném povrchu nebude nic držet tak, jak má. Následně budete muset položit podlahu. I proto je rovný povrch tak důležitý, nesmí být totiž ani trochu šikmo, jinak se můžete rozloučit s pohodlím a nábytkem, kterému byste nemuseli zakracovat nohy.

https://madlyodd.com/

Pak je na řadě výstavba vnitřních zdí. Nejlepší je sestavovat je na zemi ve vodorovné poloze. Tak se ujistíte, že jsou dokonale obdélníkové a všechno drží u sebe. Když jsou zdi hotové, bude potřeba je zvednout a přidělat jak k podlaze, tak jednu ke druhé v 90stupňovém úhlu. Na tuto práci budete potřebovat buď spoustu pomocníků, nebo těžkou techniku.

Čtěte také: Muž, který přinesl domů uzlíček z hadrů, zachránil malé kotě

https://madlyodd.com/

Střecha musí pevně sedět

Následuje střecha. Budete muset vybudovat rám ve vámi požadovaném tvaru a stylu. Snažte se, aby byla co nejpřesnější. Nakonec ji pokryjte plechy pro větší odolnost a použijte kousky dřeva, ze kterých vyrobíte tašky. Posledním krokem bude vybudování vnějších stěn. Můžete mezi nimi a vnitřními zdmi udělat mezeru, do které nainstalujete izolační materiál.

https://madlyodd.com/

Samozřejmě v průběhu nezapomeňte udělat otvory a vsadit do nich okna a dveře. Když je vše hotové a vše do sebe perfektně zapadá, můžete se už jen těšit ze své lesní chaty a začít dovnitř stěhovat nábytek. Po těžké dřině na vás čeká ničím nerušený odpočinek v lůně přírody, kde můžete relaxovat buď sami, nebo se svými nejbližšími.

Zdroj: madlyodd.com