Chcete vědět, jaké bude počasí v létě tohoto roku? Přečtěte si předpověď maďarského inženýra

Nejspíš vás asi nenapadlo pomýšlet na to, jaké bude počasí v květnu, když je teprve zima. Dlouhodobé předpovědi na celý rok 2021 se však věnoval podrobně maďarský inženýr David Mihály. Díky němu si tak uděláte přesnější představu o tom, zda bude na vaší svatbě nebo třeba narozeninové oslavě svítit sluníčko.

Předpověď počasí na zimní měsíce roku 2021

David tvrdí, že v lednu se budou teploty pohybovat kolem bodu mrazu, zatím mu tedy předpověď vychází. Také se můžeme dle maďarského inženýra těšit na sněhovou nadílku, která již vícekrát dorazila i do Čech. Únor by měl být teplejší a teploty dosáhnou údajně cca 5 až 10 °C. Zima se ale loučit nebude. Později v únoru se vrátí tuhé mrazy.

Předpověď počasí na jarní měsíce roku 2021

Březen by mohl dle Davida přinést výraznější oteplení. Teploty se dostanou zprvu na 10 °C, koncem měsíce pak až na 15 °C. Noční mrazíky však ještě neustanou. Jaro bude dle inženýra krásné. Dubnové dny slibují až 18 °C. V dalších dnech dokonce příjemných 25 °C. Květen se stane dle předpovědi muže nejdeštivějším měsícem jara. Teplé ovšem i deštivé počasí vydrží do června.

Předpověď počasí na letní měsíce roku 2021

Konec června bude údajně ve znamení vlny veder. Ideální bude dovolená právě na přelomu června a července. Nejtepleji bude dle Davida koncem července, kdy teploty výrazně přesáhnou 30 °C. Očekávat lze prý i přívalové srážky a bouřky. Počátek srpna se zase trochu ochladíme, avšak konec měsíce nadělí zase vysoké teploty a úmorná vedra.

Předpověď počasí na podzimní měsíce roku 2021

Letos bychom se měli dočkat dokonce i babího léta, které bude dle Davida v září přímo dokonalé. Od října až listopadu se bude postupně ochlazovat a teploty se dostanou na 10 °C. V prosinci by snad měl napadnout i sníh. Necháme se tedy překvapit, zda Davidova předpověď skutečně vyjde.