Chlapec nebyl jako jediný pozvaný na oslavu kvůli svému postižení

Jennifer Angele je oddaná matka, která žije se svými dětmi a manželem v Kanadě. Její syn Sawyer jako jediný z celé třídy nebyl pozván na oslavu narozenin svého spolužáka. Jennifer se rozhodla, že bude svého syna bránit za každou cenu. Napsala rodičům otevřený dopis na Facebook. Nikoho tam nejmenovala, ale všichni zúčastnění jasně věděli, že mluví k nim.

https://news-place.ru/

Matka se nenechala odradit

Sawyer se narodil s Downovým syndromem a jeho matka neustále sleduje ve škole i na veřejnosti, jak se ostatní snaží jejího syna odstrčit od normálního života. „Plně chápu, že to není chyba, ale úmyslné rozhodnutí z vaší strany,“ napsala ve své zprávě rozzlobená matka. Velmi dobře ví, že se lidí v přítomnosti jejího syna cítí nepříjemné a netuší, jak se k němu chovat.

https://news-place.ru/

To ale není důvod k tomu, aby se nestýkat se svými spolužáky, kteří jsou na něj zvyklí ze školy. Tento krok byl evidentně ze strany rodičů a ne dětí. „Lidé s Downovým syndromem vidí život úplně stejně jako my. Chtějí si najít dobré přátele, chtějí komunikovat. Chtějí být užiteční, chtějí v životě něčeho dosáhnout. Chtějí jít na oslavy narozenin spolužáků.“

Čtěte také: Mediální magnát a miliardář Rupert Murdoch se ve svých 93 letech popáté oženil! Vzal si bývalou manželku dalšího miliardáře Žukova.

https://news-place.ru/

Chlapec si nakonec užil oslavu se všemi spolužáky

Jennifer ve svém vzkazu pořádala rodiče spolužáka, aby si s jejich synem promluvili. Jestli ho chlapec na své oslavě doopravdy nechce, je to v pořádku. Jestli jde jen o rozhodnutí rodičů, měli by pozvat na oslavu také Sawyera. Rodiče si se synem promluvili a Sawyer dostal speciální pozvání na narozeninovou oslavu, která z něj udělala nejšťastnějšího chlapce pod sluncem.

https://news-place.ru/

Tento dopis se dostal do povědomí mnoha lidí. Na sociálních sítích ho četly statisíce lidí. Šířit povědomí o dětem i dospělých s Downovým syndromem je velmi důležité. Jedná se o lidi, stejně jako jsme my. Neměli bychom je odstrkovat nebo si myslet, že nemají ve svém životě žádné cíle a touhy. Jednoduše bychom je měli přijímat stejně jako ostatní. Tato matka a její syn jsou toto jasným důkazem.

https://news-place.ru/

Zdroj: news-place.ru