Chlapec nemůže chodit do školy, protože má příliš dlouhé vlasy

Farouk James žije v Londýně se svou rodinou. Chlapec se již nějakou dobu věnuje modelingu, protože má nádherné a velmi netradiční vlasy. Známý je všude od New Yorku po Florencii. Školy v Londýně to ale nezajímá. Podle nich by se měl ostříhat, aby zapadl mezi ostatní děti a nevyčníval z davu. Všechny britské školy ho odmítají a James musí hodně bojovat, aby se k němu chovali stejně jako k ostatním žákům.

Škola chce, aby zapadl mezi ostatní

Bonnie Green, chlapcova matka, rozhodně neocenila poznámku všech místních škol o tom, že se má její syn ostříhat. Vlasy jsou jeho ozdobou a také se díky nim dostal na módní pola po celém světě. Bonnie zahájila kampaň na podporu chlapců s dlouhými vlasy se záměrem poslat petici Gavinu Williamsonovi, ministru zahraničí Spojeného království pro školství.

filantropikum.com

Podle matky se jedná o diskriminaci kvůli jeho vzhledu. Něco takového by se v současnosti rozhodně nemělo stávat. Tento problém se ale objevuje i v jiných zemích po celém světě. V červenci 2019 guvernér Kalifornie Gavin Newsom zajistil „zákaz diskriminace černých studentů a zaměstnanců na základě jejich přirozených vlasů“. Brzy poté stejný zákaz vydal také New York a New Jersey.

Čtěte také: Jak vypadá matka osmerčat po 14 letech od porodu?

Matka se postavila proti pravidlům

Bonnie řekla v rozhovoru v britské televizi, že rozhodně není jediná matka, která se s tímto problémem potýká. A není také jediné, komu se tato pravidla nelíbí. To, jaké má dítě vlasy, není důvodem k tomu, aby mu škola odepřela nárok na vzdělání. Mnoho matek navíc řeklo, že jejich synové byli velmi traumatizovaní, protože se kvůli nástupu do školy museli ostříhat.

filantropikum.com

Do května 2021 podepsalo petici více než 7 tisíc lidí. Je vidět, že tato problematika není lidem lhostejná a mají stejný názor jako Bonnie a její syn. Doufejme, že pravidla britských škol se v tomto ohledu změní. Diskriminace dětí i dospělých lidí kvůli jejich účesu by měla být nepřípustná, a to nejen ve školách.

Zdroj: filantropikum.com